• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Zebra balığı Bakımı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Akvaryum Dünyası kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Zebra balığı Bakımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 548 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Akvaryum Dünyası
Konu Başlığı Zebra balığı Bakımı
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
33
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Zebra balığı
2- Zebra balığı

Oldukça hareketli ve barışçıl bir mizacı olan Zebra balığı, akvaryum sahipleri tarafından sıkça tercih edilen bir balık türüdür. Asya kökenli olan bu balık türü, 4-6 cm boyutuna ulaşabilmektedir. Genetik araştırmalarda sıkça kullanıldığı için pek çok farklı renkte Zebra balığı ile karşılaşılabilir.

Sürü halinde yaşan Zebra balıklarının akvaryuma uyum sağlaması için, 6 ya da 8 adet olarak beslenmesi daha sağlıklı olacaktır. Diğer balık türleriyle uyum içinde yaşayabilen Zebra balıklarının, sadece üreme dönemlerinde saldırganlaştığı gözlemlenebilir. Bu üreme dönemlerinde diğer balıklardan ayrılması faydalı olabilir.

Üreme dönemlerinde 80-180 arası yumurta üretebilen Zebra balığı, çok hızlı üreyebilir. Bu nedenle üreme dönemlerinde su sıcaklığı normalden daha aşağıya çekilmelidir. İdeal yaşam koşullarını sağlamak için 25 derece sıcaklık Zebra balığı için yeterli olacaktır. Zebra Balığı, barışçıl karakteriyle diğer türlerle uyumu rahatlıkla sağlayan, beslenmesi kolay bir balık türüdür.
 
Üst Alt