• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Yavru Köpek Masalı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cocuk Masalları kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Yavru Köpek Masalı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 321 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cocuk Masalları
Konu Başlığı Yavru Köpek Masalı
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

yavru-kopek-masali.jpg

Yavru Köpek Masalı Bir zamanlar anne köpek ve yavrusu beraber yaşıyorlardı. Ne zaman yavru köpek kuyunun yakınında oynamak isterse, annesi onu; “kuyuya sakın yaklaşma” ya da “kuyunun etrafında oynama!” diye uyarırdı.


Bir gün, anne köpek yiyecek bulabilmek için dışarı çıktığında, yavru köpek kuyunun yanına gitti. Kuyuya yaklaştı ve içine baktı. Kuyunun içinde bir köpek yavrusu gördü. Kulaklarını havaya dikti, o da aynı şeyi yaptı. Daha sonra dişlerini gösterdi o da aynısını yaptı. Yavru köpek ne yaparsa o da yapıyordu. Bu duruma oldukça sinirlenen yavru köpek bir hışımla suya atlayıp diğer köpeğe saldırmak istedi.


Kuyuya atlayan yavru köpek kendisinden başka kimse olmadığını geçte olsa anladı. Suda gördüğü onun yansımasıydı. Maalesef ki kuyu çok derin olduğundan tek başına oradan çıkması olanaksızdı. Anne köpek eve geldi, yavrusunu göremeyince çok korktu, derhal onu aramaya koyuldu. Çok geçmeden yavrusunun kuyudan gelen sesini fark etti. Hemen kuyuya bir kova bırakıp yavrusunu çekip çıkardı.

Yavru köpek sevinçle annesine sarılıp bir daha onun sözünden çıkmayacağına söz verdi.

Öğüt: Anne babalarımızın sözlerini dinlemeliyiz.
 
Üst Alt