• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WordPress Admin Şifre Değiştirme

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Wordpress kategorisinde ExCaLuBuR tarafından oluşturulan WordPress Admin Şifre Değiştirme başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 776 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Wordpress
Konu Başlığı WordPress Admin Şifre Değiştirme
Konbuyu başlatan ExCaLuBuR
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ExCaLuBuR

ExCaLuBuR

www.sohbetalemi.net
Sunucu Sahibi
Katılım
30 May 2020
Mesajlar
16
Tepkime puanı
5
Puanları
3
Cinsiyet
vtEvVy
Medeni Hali
vtEvVy
Memleket
34 İSTANBUL
Takım
Beşiktaş
Burç
Yay
Mesleği
Bilişim

İtibar:

Wordpress sistemi ile kurulu olan sitenizin yönetim paneli şifresi olan Admin kullanıcı şifrenizi unuttuysanız aşağıdaki yöntem ile çok kısa ve sorunsuz şekilde yeni şifre elde edebilirsiniz.

Genelde kurulumda ve kullanıcı oluştururken mail adresini doğru girenler için şifre oluşturma talebi geçerli olsa da harici durumlarda en kolay yöntem phpMyAdmin Şifre Değiştirme yöntemi olacaktır.

Bu işlem için öncelikle CPANEL alanına giriş yaparak phpMyAdmin sekmesine tıklıyoruz.

phpmyadmin.png


Phpmyadmin sekmesini tıkladığınız da karşınıza yeni sekmede açılan bir pencere daha gelecek. Buradan da sitenizin kurulu olduğu dbname (database adını seçiniz.


myadmin.png


Wordpress sitenizi kurmuş olduğunuz db adınızı seçtiğinizde karşınıza sitenizi çalıştıran sql tabloları açılacak bu tablolardan resimdeki gibi wp-users olanı seçiniz.

wpuser.png


Açılan sayfadaki ekran aşağıdaki gibi karşınıza gelecektir. Siz kendi kullanıcı adınızı göreceksiniz Admin ( vb hangi ismi belirlemiş iseniz.

usersss.pngBuradan düzenle seçeneğini clikliyoruz.

Şimdide aşağıdaki resimde olduğu gibi işlemimizi uyguluyoruz.

userpasss.png


Düzenle seçeğine giriş yaptıkdan sonra açılan tablolar içerisinde user_pass seçeğinizi göreceksiniz hemen karşısında ise Karmaşık harfler ve rakamlar ile bir şifre olacaktır. Siz bu şifreyi silerek yeni şifrenizi bu alana giriniz . Daha sonra hemen yan kutuda MD5 seçeğini seçiniz . Bu işlemden sonra KAYDET olarak otomatik ayarlı gelen panelinizde git butonuna basınız.

Artık Wordpress Admin kullanıcı şifresini değiştirmiş oldunuz. Dilerseniz aynı mantık ile şifrenizin bir üst satırındaki Kullanıcı adınıda değişebilirsiniz. Kullanıcı adını değişirken MD5 Gibi herhangi bir şifreleme özelliği seçmeyiniz.
 
Üst Alt