• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Windows 10 Desteği Ne Zaman Bitiyor?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Masaüstü Bilgisayar - Destop kategorisinde Dolunay tarafından oluşturulan Windows 10 Desteği Ne Zaman Bitiyor? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 158 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Masaüstü Bilgisayar - Destop
Konu Başlığı Windows 10 Desteği Ne Zaman Bitiyor?
Konbuyu başlatan Dolunay
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Dolunay

Administrator
ForumAdmin
ZFN Sahibi
Medeni Hali
vtEvVy
Mesleği
System Administrator

İtibar:

Windows 10 işletim sistemi, Microsoft için ayrı bir hikaye oldu. 2015 yılında karşımıza çıkan işletim sistemi, hızla benimsendi ve kullanıcıların da beğenisini kazandı. Fakat tüm sürümlerde olduğu gibi bu sürüm için de veda vakti geldi.​

Windows-10-RIPS-2.jpg

Microsoft, söz konusu işletim sistemi sürümünü de ne zaman tarihin tozlu raflarına ayıracağını açıkladı. Yapılan açıklamaya bakacak olursak, çok yakında bir devir daha kapanmış olacak.

Windows 10 Desteği Ne Zaman Bitiyor?

Açıklamaya göre, Windows 10 işletim sistemi son güncellemesi ile karşımızda. Windows 10 22H2 güncellemesi, bu sürümün aldığı son güncelleme olarak açıklandı.

Fakat destek hemen bitmeyecek. Popüler işletim sistemi için daha fazla yenilik ya da performans düzenlemesi görmeyeceğiz ama bir süre daha güvenlik güncellemeleri de devam edecek.

Home, Pro, Education ve Enterpise versiyonları için 14 Ekim 2025 tarihine kadar güvenlik güncellemeleri sunulmaya devam edecek. Yani işletim sisteminde güvenlik odaklı yeni bir sorun ya da yeni bir açık ortaya çıkacak olursa, güncelleme sunulduğunu göreceğiz. Bu versiyonlar için belirlenen tarihten sonra ise hiçbir güncelleme gelmeyecek.

PC Hocası​

Üst Alt