• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde x tarafından oluşturulan WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
335
Tepkime puanı
30
Puanları
28

İtibar:

WhatsApp QR kod ile sohbet aktarma işlemi merak edilen bir olay. Bu başlık altında sizlere QR kod kullanarak sohbet aktarmadan bahsedeceğiz.

WhatsApp QR Kod ile Sohbet Nasıl Aktarılır?


WhatsApp uygulaması, sunduğu birçok olanak ile kendini gösteren bir yazılım. Bu uygulama ile beraber insanlar birbirleriyle iletişim kurmakta. WhatsApp uygulaması, yalnızca iletişim sağlamıyor. Aynı zamanda çeşitli özellikleri ile de kendi adından söz ettiriyor.
Bu özelliklerden birisi anket özelliği. Kullanıcılar, anket oluşturarak oylama imkanı sunabilmekte. Bir diğer özellik görüntülü görüşme. Görüntülü görüşme olanağı ile beraber karşı taraf ile görüntülü görüşülebiliyor. Daha birçok özellik geliştiren WhatsApp, şimdi de QR kodla sohbet aktarmayı sağlayacak.

WhatsApp, yeni özelliğine kavuştu!​

Günümüz önemli sohbet uygulamalarından birisi WhatsApp, yeni QR kod özelliği sunmaya başladı. Platform, daha öncesinde QR kod ile bilgisayardan uygulamaya girmeye olanak tanımıştı. Bunun yanı sıra QR kodla beraber kullanıcı paylaşımı da mümkün hale gelmişti. Şimdi QR kod ile beraber sohbet aktarma imkanına yer verildiği açıklandı.
Bu özelliğin amacı, sohbet verilerinin bir cihazdan diğerine aktarılması. Özellikle yeni cihaz alanlar, yedekleme işlemleriyle uğraşmadan sohbet aktarabilecek. QR kod ile sohbetleri yeni telefona aktarmak daha hızlı bir yöntem sağlıyor.
post_1673253362_96909199185677.jpg

Yeni özellik henüz beta sürecinde olduğu için kullanımı tam olarak mümkün değil. Yakında özelliğin uygulamada yer alması bekleniyor. Beta sürümünü kullanan kullanıcılar, bu özelliği test edebilmekte. Özellik ile ilgili açıklanan bir diğer şey yerel ağın kullanılması. Veriler yerel ağ üzerinden aktarılıyor. Yani WhatsApp sunucularına gönderilmiyor. Bu sayede hızlı bir bağlantı mümkün oluyor.

WhatsApp QR kod ile sohbet aktarma​

WhatsApp’ta QR kodla sohbet aktarmak için aşağıdaki adımların sırasıyla takip edilmesi gerekir.
  • WhatsApp, her iki cihazda başlatılmalı.
  • Uygulamada ayarlara girdikten sonra QR kod simgesine basılmalı veya “QR kod ile tara” seçeneğine dokunulmalı.
  • Bir diğer cihazda WhatsApp uygulamasında ayarlara girildikten sonra “QR kod ile dışa aktar” seçeneği seçilmeli.
  • Yeni cihazda diğer cihazda ekrana gelen QR kod okutulmalı.
  • Bu işlemden sonra sohbet aktarımı başlayacak. Bu işlem sohbet boyutuna göre birkaç saniye veya birkaç dakika sürebiliyor.

 
Üst Alt