• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

WhatsApp WhatsApp bir süre önce geliştirmeyi bıraktığı o özelliğe yeniden yöneldi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde WhatsApp kategorisinde Php tarafından oluşturulan WhatsApp bir süre önce geliştirmeyi bıraktığı o özelliğe yeniden yöneldi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 204 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı WhatsApp
Konu Başlığı WhatsApp bir süre önce geliştirmeyi bıraktığı o özelliğe yeniden yöneldi
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu WhatsApp, kullanıcıları için yeni bir özellik üzerinde çalışmaya başladı.​

Sosyal medya dünyasının bir numarası olmayı başaran WhatsApp, kuşkusuz bu başarısını her geçen gün yenilenmesine ve kullanıcıların beklentilerine fazlasıyla cevap vermesine borçlu. Bugüne kadar pek çok defa kullanıcılardan gelen taleplere kulaklarını kapatmak yerine söz konusu özellikleri platforma ekleyen Amerikalı sosyal medya devi, yeni özellik çalışmalarında da bu yönünü bir kez daha ortaya koymayı amaçlıyor.

Birkaç sene önce ortaya çıkan sızıntılarda, WhatsApp’ın arama özelliğini geliştirebilmek için yeni çalışmalara başladığı ve bu çalışmaları sayesinde artık uygulama içerisinde tarihe dayalı aramaların da yapılabileceği anlaşılmıştı. Ne var ki WhatsApp, sonralarda bu özellikten vazgeçti ve söz konusu özelliğin kararlı sürüme çıkışını göremedik.

Ancak kullanıcılar bir kere bu özelliğin adını duydu ve o gün bugündür aramaların daha kontrollü yapılabilmesi için bu özellik yoğun şekilde talep ediliyor. İşte Amerikalı teknoloji devi de, bu sebeple bir kez daha tarihe dayalı arama özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Üstelik bu defa özelliğin ikinci test grubunda olduğunu ve artık çıkmasına oldukça kısa bir zaman kaldığını da söyleyelim.

Özellik kararlı sürüme geldiği zaman, grup ya da kişisel sohbet olması fark etmeksizin, bir sohbette arama yapmak isteyenler arama butonuna bastıklarında ekran klavyesinin üst kısmında beliren bir takvim işareti görecekler. İşte o işarete basılmasıyla birlikte artık tarihe göre arama yapılabileceğini belirtelim. Bir kez daha hatırlatmak gerekirse, her ne kadar bu özelliğin çıkmasına kısa bir zaman kaldığı düşünülse de, henüz yine de elimizde net bir tarih bulunmuyor.
 
Üst Alt