Sohbet muhabbet sohbet, sohbet odası
Sohbet, Sohbet Odası Okey Oyna

• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ünlü Şairlerin Etkileyici Sözleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güzel Sözler kategorisinde Eva tarafından oluşturulan Ünlü Şairlerin Etkileyici Sözleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 64 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güzel Sözler
Konu Başlığı Ünlü Şairlerin Etkileyici Sözleri
Konbuyu başlatan Eva
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Eva

Eva

Üye

İtibar:

Aklımdan çıkmıyor… Aklım çıkıyor ama o çıkmıyor. Oğuz Atay

İyi geceler canım derdin. Gecenin iyiliğinden çok, canın olma düşüncesi yeşerir dururdu içimde… Özdemir Asaf

Umut, mutlaka bir yerde bizi bekliyor. Az daha dayan gönlüm. Ahi Aratoğlu

Senin çelme taktığın yerden başlıyorum hayata. Varsın yara içinde kalsın dizlerim; yüreğim kadar acımaz nasıl olsa. - Cemal Süreya

Yaşamayı bu soğumuş cehennemde, ölü bir dost gibi içim titreyerek değil sade, yaşamayı yaşamak istiyorum! Can Yücel

Yemine gerek görmeyecek kadar sözlerine sadık ol. Dale Carnegie

Olgun insan güzel söz söyleyen değil, söylediğini yapan ve yapabileceklerini söyleyen adamdır. Confucius

“Gözleriniz çok ses çıkarıyor Albayım” Oğuz Atay

Aklım mı… O, yüzsüz misali hep sende kalıyor. Cemal Süreya

Günlerce konuşmaz, yazmaz, aramaz, sormaz… Sonra gelir bir “merhaba” der yine o kazanır. Cemal Süreya

Nazım Hikmet’in de dediği gibi; “Geri gelmesi mümkün olmayan hatırlanmamalı.”

Oysan ben… Senin gözlerinsiz edemem bilirsin. Cemal Süreya”

“Ya farkıma vardığında farkın kalmamış olursa?” Özdemir Asaf

Unuttum diyemem, fakat üzerimde bir tesiri kalmamış.

Güle güle sormuşlar: Neden dikenlisin? Beni yalandan değil gerçekten seven tutabilsin diye. Can Yücel

Ve acıyı paylaştık; Senin payına susmak, bana ise gitmek düştü.

Öylesine güzel seviyorum ki seni… Öylesine saf, öylesine derin ve Öylesine değil… Özdemir Asaf

Düzenim bozulur, Hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden bilebilirsin Hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? Şems-i Tebrizi

En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır. Moliere

Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. Schiller

Kral da, dilenci de aynı iştahla acıkırlar. Michel de Montaigne

Senin için ölürüm dedi. Benim için zaten öldün dedim. Cesedini alıp çıktı… Küçük İskender

Anladım ki aşk ; Her iki tarafı da mağdur eden, Yürekte izinsiz gösteri yapan, mutluluk karşıtı bir eylem… Can Yücel

İlk izlenim çok önemlidir. İlk iki dakika kocaman bir yüreği var sanırsın. Sonra bir ömür o yürekte, ilk iki dakikayı ararsın. İlhan Berk

Gözyaşının bile görevi varmış. Ardından gelecek gülümseme için temizlik yaparmış. Mevlana

Karanlığı lanetlemektense, bir mum yakın. Konfüçyus

Yüzünü güneşe çeviren insan, gölge görmez. Helen Keller

İyimser kişi, yaranın üstünde artık kabuk, kötümser kişi ise kabuğun altında yine yara görür. Shakespeare

Aşk diye bir şey yok ki.. Sadece biraz heyecan duyuyoruz bunu da kendimize aşk diye yediriyoruz. G. Vidal

Kimseyi küçümseyecek kadar büyük değilsin. Çünkü gün gelir; Küçümsediğin her şey için önemsediğin bir bedel ödersin . Tolstoy

Bir sürü dostum içinde elbet düşmanım olacak; ama nerden bilebilirdim ki onca düşmanım içinde beni dostum vuracak . Gorki

Üzülmüyorum.. Çünkü hayatımdan çıkan hiç kimsenin hayatımda yeri yok. Düşünüyorum da değersizlere bu satırlar bile çok. Y.Erdoğan

Her erkek zeki, güzel, anlayışlı ve onu çok sevecek bi kadın ister. İyi güzelde adama sormazlar mı, bunları hak edecek ne yaptın. Y.Erdoğan

Ne kadar seversen sev; ama asla belli etme sevgini. Çünkü sevdiğin kişi, sevildiği kadar üzecektir seni. N. Parra:

Bir sokakta sevdiğiniz biri yaşadığı zaman, orası bir dünya olur. Lawrence Durrell

Onca zamanın üstünde, eskimeyen bir düşüncesin şimdi; insan hergün anımsar mı aynı gözleri? İclal Aydın

Basit kadın, güzel olmayı zeki olmaya tercih eder. Çünkü basit erkekte zekayı anlayacak kafa değil, güzelliği görecek göz vardır. Çehov

Dünyada erkek basına üç kadın düşermiş, gerçekten de öyle. Bir erkek kalbine üç kadın sığdırabilir.''Annesi, karısı ve kızı". Anonim

İnsanları tanımak için onları sınamaktan korkma; Çünkü kaybedilmesi gerekenleri, en önce kaybetmelisin. Seneca

Herhangi birinin senden nefret etmesinin asıl nedeni; senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir. V. Hugo

En anlamlı bakış, bir çift ıslak gözde saklıdır. Çok şey anlatır; Çünkü dil bağlanır, yürek konuşur . M. Kundera

Anlamaya çalışma. Hayat böyledir işte.. Hep o kıyamadıklarımız kıyar size . Çehov

Sevmek sevdiği için kendini ateşe atmaktı eskiden. Şimdi; sevdiğini ateşe atıp üzerinden atlamak olmuş. Ece Ayhan

Üst Alt