• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

 Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Twitter kategorisinde Php tarafından oluşturulan Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 246 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Twitter
Konu Başlığı Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
Üye
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
230
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Web sitesi
www.zirvechat.com.tr
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir duyuru yaptı. Platform üzerinde sürekli olarak değişiklikler yapılmaya başlanmıştı. Şimdi ise köklü bir değişiklik kullanıcılara duyuruldu!

Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!


Twitter kısa süre önce ünlü iş adamı Elon Musk tarafından satın alındı. Satın alınma gerçekleşmeden önce bile birçok skandal yaşandı. Platform satın alındıktan sonra da skandallar devam etti. İlk etapta işten çıkarmalar ile dünya gündemi sallandı, sonrasında değişiklikler başladı. Ufak çaplı değişiklikler birbiri ardına kullanıcılara duyuruldu. Duyurulardan sonra değişikliklerin hayata geçmesi de uzun sürmedi.
post_1669568377_3061629880707.png

Elon Musk tarafından yapılan son açıklamaya göre bir değişiklik daha olacak. Bu sefer son derece büyük bir değişikliği haber veren Elon Musk, herkesi şaşırttı. Kendi resmi Twitter hesabı üzerinden veriler paylaşan iş adamı, oldukça iddialı konuştu. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu.

Twitter 2.0​

Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden takipçileri ile bazı bilgiler paylaştı. Bu bilgilere göre son zamanlarda platform kullanımı ile ilgili bilgiler öğrenildi. Yapılan paylaşıma göre Twitter kullanıcı girişi, hiç olmadığı kadar yüksek sayılara ulaştı. Elon Musk aynı zamanda platformda geçirilen sürelere dair de bilgiler paylaştı. Sanılanın aksine Twitter kullanıcıları, platformda artık daha fazla zaman harcıyor.
Elon Musk’ın paylaşımında aynı zamanda nefret söylemi verileri de yer aldı. Musk’a göre nefret söylemi içeren paylaşımlarda da kayda değer azalmalar yaşandı. Ünlü iş adamı aynı zamanda taklit hesapların da sayısının düştüğünü verilerle ispat etti. Platformu kullanan aktif kullanıcı sayısının 250 milyonu aştığı da yine paylaşımda yer aldı. Anlık aktifliğin ise 8 milyar dakikaya kadar çıktığı bilgisi paylaşıldı. Bu sayı geçen sene Kasım ayına göre %30 daha fazla olarak kayıtlara geçti.
Twitter kullanıcı sayısı
2022 Nisan ayı229 milyon kullanıcı
2022 Kasım ayı250 milyon kullanıcı

Twitter 2.0 kullanıcılara neler sunacak?​

Twitter 2.0 sürümü ile birlikte farklı özellikler kullanıcıların karşısına çıkacak. Diğer popüler sosyal medya platformlarının sahip olduğu özellikler eklenecek. Bu özelliklere örnek olarak Whatsapp’ta mevcut olan uçtan uca şifreleme özelliği verilmektedir. Bunun yanında platformun reklam algoritmasında da köklü değişiklikler yapılacak. Bu değişiklikler reklamların daha eğlenceli olmasını hedeflemekte. Aynı zamanda kullanıcıların reklamları daha ilgi çekici bulması adına da çalışmalar yapılmakta.
Yeni sürümde aynı zamanda harf sınırı kaldırılacak. Böylece insanlar, paylaşımlarında istedikleri kadar uzun paragraflar yazabilecekler. Paylaşım yaparken harf sayısı hesaplaması yapılmasına artık gerek kalmayacak. Bunlara ek olarak Twitter üzerinden paylaşılan video özelliklerinde de değişiklikler yapıldı. Video özelliklerinin genişletilmesi de Elon Musk tarafından duyurulan yenilikler arasında. Bu yenilikler ile birlikte videoların plartforma daha çok hakim olması hedeflendi.
post_1669568477_44338314082156.png

Twitter rozetleri​

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından beri rozet konusu gündemden düşmedi. Twitter üzerindeki hesapların rozetlerinin ücretli olması tartışmalara yol açmıştı. Birçok insan tarafından eleştirilen bu uygulama süresiz olarak ertelenmişti. Yapılan açıklamalarda 29 Kasım’da rozetlerin ücretli hale geleceği de söylenmişti. Fakat sonrasında bu kararın da iptal edildiği duyuruldu.
Son açıklamalarda rozet konusu tekrar gündeme geldi. Elon Musk, yeni bir rozet sistemi hazırlığı içerisinde olduklarını söyledi. Rozetlerin renklerine göre ayrılacağı bu sisteme göre rozetler ücretli olacak. Yeni sistemde şirketler altın renkli ve devlet kurumları gri renkli rozet alacaklar. Bireysel hesaplar ise mavi renkli rozetlere sahip olacaklar. Onay rozetleri için Twitter hesapları aylık ücret ödeyecekler. Bu ücret ise şu an için 8 dolar olarak açıklandı.

 
Üst Alt