• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Türkiye'den Gazze'ye insani yardım taşıyan 9. gemi Mısır'da | Yardım malzemelerinin indirilmesine başlandı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan Türkiye'den Gazze'ye insani yardım taşıyan 9. gemi Mısır'da | Yardım malzemelerinin indirilmesine başlandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 17 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Türkiye'den Gazze'ye insani yardım taşıyan 9. gemi Mısır'da | Yardım malzemelerinin indirilmesine başlandı
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

Türkiye'den Gazze'ye insani yardım taşıyan 9. gemi Mısır'da | Yardım malzemelerinin indirilmesine başlandı

Türkiye'den Gazze'ye gönderilen "9. İyilik Gemisi"ndeki 3 bin 774 ton insani yardım malzemesinin Mısır'ın El-Ariş Limanı'ndaki rıhtıma tahliyesi başladı.

djsc-45T0kWWzrU3aTwJEw.jpg

Türk Kızılay öncülüğünde temin edilen gıda, bebek malzemeleri ve uyku tulumu gibi acil ihtiyaç malzemelerinin İsrail saldırılarının hedefi olan Gazze Şeridi'ndeki Filistin halkına ulaştırılması için hummalı çalışma sürüyor.
PF-PQh4eY0OrdzK8YvbvCw.jpg

Mersin'de yüklenen yardımlarla 16 Nisan'da yola çıktıktan sonra dün öğle saatlerinde Gazze'ye yakın konumdaki El-Ariş Limanı'na yanaşan "9. İyilik Gemisi"nde tahliye öncesi hazırlıklar tamamlandı.
-M50rlVXbUaiFqy0YoMSEw.jpg

Gemiye yanaşan vinç, 227 bin 63 gıda paketi, 869 ton un, 14 bin 700 bebek bezi, 2 bin uyku tulumu ve 400 ton muhtelif malzemenin bir kısmını rıhtıma indirmeye başladı.
HI9rMjM7hUa5X1ZiGbwU4w.jpg

İşlemin ardından TIR'lar ve kamyonlarla Refah Sınır Kapısı'na taşınacak yardımlar, gümrük işlemleri sonrası Gazze Şeridi'ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
b2MVwhY_akGWbi3C6K9RjQ.jpg

MSdtRHfqgEeP3MgIoIYw5g.jpg

zM0MLcu5P0qpwBLn0kmDew.jpg

Üst Alt