• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Coin Türk Telekom'dan Hediye: Polygon İş Birliğiyle Üretilen 1000 NFT Playstore’da Sahiplerini Bekliyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Kripto Para kategorisinde x tarafından oluşturulan Türk Telekom'dan Hediye: Polygon İş Birliğiyle Üretilen 1000 NFT Playstore’da Sahiplerini Bekliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 42 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Kripto Para
Konu Başlığı Türk Telekom'dan Hediye: Polygon İş Birliğiyle Üretilen 1000 NFT Playstore’da Sahiplerini Bekliyor
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Türk Telekom, Polygon iş birliğiyle ürettiği 1000 NFT’yi Play Store’dan oyun indiren kullanıcılara hediye edecek. Detaylar haberimizde

Türk Telekom'dan Hediye: Polygon İş Birliğiyle Üretilen 1000 NFT Playstore’da Sahiplerini Bekliyor


Tüm dünyayı saran NFT çılgınlığı Türkiye’de de oldukça büyük bir yankı uyandırdı. Dijital sanat eseri olarak adlandırılan NFT’ler, Türk Telekom’un dijital oyun platformunda yeni bir özellik olarak kullanılmaya başlanacak.
Türkiye’deki teknoloji ve dijital dönüşüm faaliyetlerine devam eden Türk Telekom, yeni bir duyuruyla NFT severleri sevindirdi. Play Store müşterilerine özel fırsatlar sunan Türk Telekom, oyun severlere 1000 NFT’den birini kazanma imkanı sunacak. Yapılan duyuruya göre AAA (Triple-A) oyunlarını Play Store üzerinden satın alanlar NFT kazanma şansına sahip olacak.

Kullanıcılar nasıl NFT sahibi olacaklar?​

Türk Telekom’un dağıtacağı 1000 NFT’den birine sahip olabilmek için, oyuncuların bunu talep etmesi gerekecek. Triple-A oyunlarını satın alanların, ‘NFT talep et’ butonuna tıklaması gerekecek. Böylelikle 1000 NFT’den birini talep edecekler. Satın alma sonrası NFT talep eden ilk 1000 kişi ise ücretsiz NFT’lerden birine sahip olacak.
NFT kazanan oyuncular, Play Store üzerinden satın alma karşılığında kazandıkları eserlerle koleksiyonlarını genişletecekler. Koleksiyonu genişletmenin yanı sıra yeni bir koleksiyona da sahip olacaklar. Ödül kazanan bu şanslı kişiler, isterlerse NFT’lerini saklayacaklar. Ayrıca kendi belirledikleri bir fiyat üzerinden satabilecekler.

NFT üretiminde Polygon kullanılmış!​

post_1664698383_37476678687228.jpg

NFT ödülleri hakkında konuşan İnovasyon, Ürün ve Servis Geliştirme Direktörü Dr. Mehmet Özdem, konuyla alakalı heyecanını dile getirdi. Önemli bir adım attıklarını söyleyen Özdem, yaptığı açıklamalarda NFT’lerin üretiminde Polygon protokolünün kullanıldığını söyledi.

Polygon (MATIC) nedir?​

Polygon ise hızlı, güvenli ve ucuz işlem imkanı sunan bir layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Bir tür birlikte çalışabilirlik ve ölçeklendirme protokolü olan Polygon, MATIC isimli bir token’a da ev sahipliği yapar. Lider altcoin olarak da bilinen Ethereum (ETH) ile birlikte çalışarak ölçeklenebilirliği artırır. Bunu yaparken amacı, daha hızlı ve daha ucuz işlemler sunmaktır.

 
Üst Alt