• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Topuk Dikenine Karşı Pratik Öneriler

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Topuk Dikenine Karşı Pratik Öneriler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 734 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler
Konu Başlığı Topuk Dikenine Karşı Pratik Öneriler
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Topuk Dikenine Karşı Pratik Öneriler



Pek çok kişinin şikâyetçi olduğu topuk dikeni insana hem rahatsızlık verir hem de yaşam kalitesini ciddi bir biçimde düşürmektedir. Topuk dikeni için Prof Saraçoğlu'nun evde yapılması için önerisi; çekirdekli siyah kuru üzüm ve tatlı pul biberdir.

Uygulama

Bir yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzümü havanda ezip tülbente koyunuz. Üç gün akşamdan sabaha kadar topuğunuza sarınız. Dördüncü gün bir yemek kaşığı tatlı pul biberi havanda ezip tülbente koyunuz. Üç gün akşamdan sabaha kadar topuğunuza sarınız. Yedinci gün bir yemek kaşığı tatlı pul biberden ve bir yemek kaşığı çekirdekli siyah kuru üzümden havana atıp ikisini beraber eziniz. Tülbente koyarak üç gün akşamdan sabaha kadar topuğunuza sarınız. Toplam kür süresi aralıksız dokuz gündür. İhtiyaca göre dönem dönem tekrar edebilirsiniz.



NOT:

Tüm bu kürler kullanılırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus; bitkinin raf ömrüdür. İkincisi bitkinin doğru zamanda toplanış olmasıdır. Üçüncüsü ise bitkinin nasıl kurutulmuş olduğudur. Her bitkinin özelliğine göre kurutulmuş olması gerekir. Bazı bitkiler gölgede, bazıları güneşte, bazıları ise karanlıkta kurulması gerekir. En önemlisi ise kullanacağınız bitkinin mutlak surette doğru tür olmasıdır. Eğer doğru bitki türü değil ise kürün etkisini büyük oranda azaltmaktadır.
 
Üst Alt