• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Tarot Falı Nasıl Bakılır

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Fal Dünyası kategorisinde WooD tarafından oluşturulan Tarot Falı Nasıl Bakılır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,063 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Fal Dünyası
Konu Başlığı Tarot Falı Nasıl Bakılır
Konbuyu başlatan WooD
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Makkin

WooD

Üye
Katılım
20 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
11
Puanları
18
Memleket
06 ANKARA
Takım
FenerBahçe
Burç
Yay

İtibar:

Merhaba,

Bu yazımda sizlere tarot nasıl bakılır resimli anlatım ile tarot falına nasıl bakacağımızı anlatmak istiyorum. Sizin için seçtiğim açılım, diğer açılımlardan daha kısa ve kolay anlaşılabilir olduğunu düşündüğüm ilişki açılımı.

tarot falı
Her zaman olduğu gibi, tarot açılımı yapmadan önce hem ruhsal hem de fiziksel olarak kendimizi iyi hissetmek adına ritüellerimizi gerçekleştiriyoruz. Sessiz ve rahatsız edilmeyeceğimiz bir ortamda, seans esnasında hafif bir müzik ve beyaz bir mum bize eşlik edebilir. Tarot destemizi kutusundan çıkarıp, siyah ipek kumaşın üzerinde açılımımızı yapmak üzere karıştırmak ile başlıyoruz. Desteyi iyice karıştırdığımızdan emin olduktan sonra üç ayrı gruba bölüyoruz. Sonra sırasıyla sol baştan başlayarak desteyi topluyoruz. Niyetimize odaklanarak desteyi sol elimizle ikiye bölüyoruz ve yine üst üste topluyoruz. Kumaşın üzerine tarot kartlarımızı seçmek üzere yayıyoruz. Sol elimizle yine niyetimizi düşünerek yedi adet kart seçiyoruz. Kalan kartları topluyoruz ve bir kenara koyuyoruz.

tarot resimli anlatım
İlişki açılımında genel olarak şu kişiyle ilişkim nasıl gelişecek, ilişkim ne durumda, beni neler bekliyor ya da spesifik bir sorun söz konusu ise, bu sorunun çözüm yolu nedir, kaynağı nedir gibi sorular sorulabilir. Seçtiğimiz yedi kartı dizmeye başlıyoruz. İlk kartı ortaya yerleştirdikten sonra, sağ üstten başlayarak sağ kısma iki, üç ve dördüncü kartı diziyoruz. Sol alttan başlayarak sol kısma ise beş, altı ve yedinci kartı diziyoruz.
Kartların yerleştiriliş şekline göre, birinci kart, ilişkinin hali hazırdaki durumunu simgeler. Sağ kısma dizdiğimiz iki, üç ve dördüncü kart soruyu soran kişiyi yani sizi, sol kısımdaki kartlar olan beş, altı ve yedinci kart ise partnerinizi sembolize eder.

İlk önce birinci kartın anlamını yorumluyoruz. Buradaki yorum ilişkinin mevcut şartlarını, içinde bulunduğu durumu anlatır. Eğer ilişkinizde herhangi bir problem söz konusu ise, bu kart problemin yarattığı atmosfer hakkında size bilgi verecektir. Sonra sırayla karşı karşıya gelen kartları birlikte açarak yoruma devam ediyoruz. Yedinci ve ikinci kartı açıyoruz. Bu iki kart sizin ve partnerinizin hislerini, düşüncelerini, birbirinize bakış açınızı gösterir. İkinci kart sizi yedinci kart partnerinizi sembolize eder, hatırlatmak isterim. Yine kartların anlamlarını yorumlayarak devam ediyoruz.

tarot ilişki açılımı
Altıncı ve üçüncü kartı birlikte açıyoruz. Bu iki kart, sizin ve partnerinizin ilişkiniz ya da içinde bulunduğunuz durum hakkında endişelerinizi, beklentilerinizi, hayallerinizi gösterir. Burada da üçüncü kart sizi, altıncı kart partnerinizi sembolize eder. Bu iki kartı da yorumladıktan sonra beşinci ve dördüncü kartları açıyoruz. Dördüncü kart sizi, beşinci kart partnerinizi simgeler. Bu kartlar size ilişkinizin gidişatı ile ilgili sergileyeceğiniz tutum ile ilgili tavsiyeleri içerir. Bu ilişkide ya da var olan sorun karşısında takınmanız gereken tavır ve nasıl bir yol izlemeniz konusunda size yol gösterir.

Tarot kartları ile açılım yaparken, unutmamak gereken husus ise, tarota cevabı evet ya da hayır olan sorular sorulmaması gerektiğidir. Çünkü tarot kartları içinde bulunduğumuz durum ya da bir konunun ilerleyen safhalarında nasıl hareket edeceğimizi belirlememiz için bize bir yol haritası verir ve yönümüzü bulmamızda yardımcı olur. Tarot kartları kaderimizi baştan yazmaz. Bizler tarot kartları ile gelişen olaylar karşısında alacağımız tedbirleri ve izleyeceğimiz yolları belirleyebiliriz.

Sevgiler..
 

Makkin

Üye
Katılım
28 Tem 2021
Mesajlar
3
Tepkime puanı
1
Puanları
1

İtibar:

Ben tarot ile ilgili merak ettiğim herşeyi buradan öğrenmiştim, siz de faydalanabilirsiniz 🌼
 
Üst Alt