• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Giyilebilir Teknolojiler - IOT kategorisinde Php tarafından oluşturulan Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 24 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Giyilebilir Teknolojiler - IOT
Konu Başlığı Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
CEO
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
237
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, birçok teknolojik ürün üretmekte. Bu ürünler arasında en popülerleri akıllı telefonlar ve tabletler. Marka, şimdi de yeni bir ürünü piyasaya sunmanın hazırlığı içerisinde. Samsung, akıllı yüzükler için kolları sıvadı!

Samsung’tan Yeni Bir Ürün mü Geliyor? Dev Firma Akıllı Yüzük Hazırlıklarında!

Son Düzenleme: 28.12.2022 17:50
Dünyanın en önde gelen teknoloji markalarından olan Samsung’tan yeni bir haber geldi. Güney Kore’den alınan bilgilere göre marka, bir akıllı yüzük üzerinde çalışmalar yapıyor. Samsung, akıllı yüzük konusu ile daha önce de birkaç kez gündeme gelmişti. Hatta marka tarafından akıllı yüzük üretimi için gerekli birkaç patent satın alınmıştı.

Akıllı yüzükte ne gibi özellikler yer alacak​

Geride bıraktığımız yıl alınan patentlerden yola çıkarak bazı çıkarımlar yapılmıştı. Satın alınan patentlerin bir tanesinde kullanıcıları heyecanlandıran bir detaya rastlanmıştı. Patent detaylarına bakıldığında akıllı yüzükte bir hareket sensörünün yer alacağı sonucuna varılmıştı. Bu hareket sensörü sayesinde parmak hareketlerinin okunması mümkün olacak. Ürün ile ilgili bir diğer özellik ise, akıllı cihazları uzaktan kontrol edebilmesi olacak. Yani akıllı yüzük sayesinde diğer akıllı teknolojik cihazların kontrolü uzaktan yapılabilecek.
post_1666190049_41151362928673.png

“Giyilebilir akıllı kumanda”​

Gelen son bilgiler ışığında bu akıllı yüzük için giyilebilir uzaktan kumanda tabiri kullanılmakta. Bu da yine yüzük ile uzaktan gerçekleştirilebilecek işlerin birden fazla olacağına işaret etmekte. Yüzük aynı zamanda çeşitli aktivite ve sağlık özelliklerine de sahip olacak. Bazı sızıntılara göre akıllı yüzük kullanıcıların adım takibini yapabilecek. Yüzük aynı zamanda nabız sensörü sayesinde kullanıcıların kalbini dinleyecek. Böylece olası bir anormallik durumunda kullanıcılarına direkt olarak uyarılarda bulunabilecek.
Akıllı yüzük sayesinde uyku takibi ve stres takibi de yapılabilecek. Hatta doğruluğu kesinleşmeyen bilgilere göre yeni ürün, EKG ölçümü bile yapabilecek. Bütün bunlara ek olarak ürünün SpO2 ölçümü de yapabileceği söylenmekte.

Samsung akıllı yüzük ne zaman çıkacak?​

Samsung’un yeni ürünü olacak olan akıllı yüzüğün çıkış tarihi henüz bilinmiyor. Samsung tarafından konuya dair resmi bir açıklama yapılmadı. Fakat heyecanla beklenen ürünün tanıtımının 2023 senesinde yapılması bekleniyor.

Akıllı yüzükler gelecekte popüler olabilir mi?​

Akıllı yüzük modellerine bakıldığında şu an için piyasada çok fazla bir çeşit bulunmamakta. İleride büyük markaların yatırımları sonucu, bu ürünün herkesin kullandığı bir ürün haline gelmesi bekleniyor. Fakat şu an için, dünyanın içerisinde bulunduğu ekonomik buhran da düşünülünce, akıllı yüzüklerin işi zor.
Yapılan anketlerde akıllı yüzük almak yerine akıllı saat almanın tercih edildiği görülüyor. Aynı zamanda akıllı bilekliklere olan ilgi de yine daha fazla. Akıllı yüzükler ile aynı şarj ömrüne sahip olan akıllı yüzükler, şimdilik çok tercih edilmemekte. Bunun yerine akıllı saat ya da akıllı bileklik almak daha “mantıklı” bulunuyor.
 
Üst Alt