• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Bilgisayar Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dizüstü Bilgisayar - Laptop kategorisinde x tarafından oluşturulan Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 78 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dizüstü Bilgisayar - Laptop
Konu Başlığı Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
30
Puanları
28

İtibar:

Samsung Galaxy Book 3 özellikleri sızdırıldı. Sızdırılan özellikler, Samsung’un yeni ürününün güçlü bir model olacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy Book 3 Özellikleri Sızdırıldı!


Samsung, 1 Şubat 2023 tarihinde yani bugün yeni bir etkinlik düzenleyecek. Unpacked olarak adlandırılan bu etkinlik, aslına bakarsak her yıl düzenli olarak yapılıyor. Etkinlikte Samsung firmasının yeni ürünleri ve teknolojileri tanıtılıyor. Tanıtılması beklenen ürünlerden birisi de Galaxy S23 serisi. Bununla beraber yeni dizüstü modelleri de karşımıza çıkacak. Bu modeller arasında Galaxy Book 3 de yer alıyor.

Samsung Galaxy Book 3 özellikleri ortaya çıktı​

Samsung, düzenlenecek olan etkinliğe damgasını vuracak. Bu etkinlikte Samsung Galaxy Book 3 dışında şu varyasyonlar da bekleniyor:
  • Galaxy Book 3 360
  • Galaxy Book 3 Pro
  • Galaxy Book 3 Pro 360
  • Galaxy Book 3 Ultra
Görselleri ile beraber sızdırılan ürünün tasarım özelliklerinden başlayalım. 15,4 mm inceliğe sahip olacak dizüstü bilgisayar, 1,56 kilogram olacak. Dizüstü bilgisayarın ekran boyutunun ise 15,6 inç olarak tüketicilere yansıyacağı açıklanıyor. Full HD yani 1080p ekran çözünürlüğü beklenen modelin paneli bilinmiyor. Yani LCD mi yoksa OLED panel mi kullanılacak henüz net değil.
post_1675244587_63584417224380.jpg

Yeni nesil bilgisayarda kullanılması beklenen işlemci hakkında da henüz net açıklama bulunmuyor. İşlemcinin 13. nesil Intel işlemci olacağı söyleniyor. Ayrıca işlemci modelinin i5 veya i7 olacağı söyleniyor. İşlemcinin yanı sıra depolama tarafına baktığımızda karşımıza PCIe 4.0 NVMe SSD çıkıyor. SSD’nin kapasitesi 256 GB olarak yer alıyor.
Ürünün bir diğer özelliği RAM. 8 GB LPDDR5 RAM’e sahip olacak Galaxy Book 3, performansıyla memnun edecek. Ayrıca Samsung Galaxy Book 3 özellikleri arasında ek depolama alanı da yer almakta. Buna göre dizüstü bilgisayar kullanıcıları SSD veya microSD kart takabilecek. Takılabilecek olan ek depolama alanının maksimum 2 TB olacağı söyleniyor.
Ürünün bataryası hakkında henüz pek bilgi bulunmuyor. Yine de adaptörüyle ilgili bir bilgiye yer verilmekte. Dizüstü bilgisayarın 65 watt USB Type-C adaptörüyle kullanılacağı belirtiliyor. Bunun yanı sıra modelin 4 adet USB portu yer alacak. Bunlardan birisi 2 adet USB Type-C bağlantısı. Bu bağlantıların Thunderbolt 4 olma ihtimali üzerinde duruluyor.
post_1675244590_79922008317695.jpg

Diğer bağlantılardan birisi de 2 adet USB 3.2 Type-A olmakta. Bu bağlantılar, eski nesil USB portu kullananlar için geliştirildi. Bir diğer port ise HDMI bağlantısı olmakta. Müşteriler, HDMI portu sayesinde ekranı televizyona veya monitöre yansıtabiliyor. Üründe 3,5 mm kulaklık jakı olduğunu da açıklamak gerekiyor.

Samsung Galaxy Book 3 çıkış tarihi ve fiyatı​

Samsung Galaxy Book 3 özellikleri dışında fiyatı ve çıkış tarihiyle de araştırılıyor. Samsung’un yeni ürünü olan Galaxy Book 3 henüz çıkmadı. Ürünün bugün düzenlenecek olan etkinlikte lanse edilmesi bekleniyor. Bununla beraber resmî olarak çıkış tarihi de açıklanacak. Fiyatı ise henüz bilinmiyor.
 
Üst Alt