• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Rüyada Zebani Görmek, Zebaniden Kaçmak Ne Demek?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rüya Tabirleri kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Rüyada Zebani Görmek, Zebaniden Kaçmak Ne Demek? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 405 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rüya Tabirleri
Konu Başlığı Rüyada Zebani Görmek, Zebaniden Kaçmak Ne Demek?
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Rüyada Zebani Görmek, Zebaniden Kaçmak Ne Demek?
Rüyada Zebani Görmek anlamı nedir, neye yorumlanır? Rüyada Zebaniden Kaçmak rüyasının tabiri, ne anlama geldiği ve neye işaret olduğunun tabiri bu sayfada yer alıyor. İşti tüm detaylarıyla rüyada zebani görmenin yorumu:
Rüyada Zebani Görmek, Zebaniden Kaçmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada zebani görmek, sıkıntılı bir döneme gireceğinizi haber verir. Rüyada cehennemde olduğunu ve kendisine zebanilerin işkence ettiklerini görmek, o kimsenin bazı günahlar işlediğine ve bundan ötürü vakit geçirmeden tövbe ve istiğfar etmesi gerektiği anlamına gelir. Zebani, sıkıntı ve işlerin yolunda gitmeyeceği demektir. Rüyada cehennem bekçisi olarak tabir edilen zebaniyi görmek korku ve endişe içinde bir gün geçireceğinize, sıkılmaya ve kederlenmeye işaret eder.

Rüyada zebani tarafından çekilip sürüklendiğini görmek, zalimler ile ortaklığa, kâfirlerin yolunda gitmeye, müşriklerin ve istihza edenlerin ahlâkları ile ahlâklanmaya delildir. Cehennem zebanisinin kendisini alnından tutarak ateşe attığını gören zillet ve hakarete düşer. Bu tür Rüyalar (zebani şeytan, 3 harfli cin) gören Allah'a sığınıp tövbe etmesi gerekiyor.
Rüyada Zebani ile Konuşmak; Bir kimsenin rüyasında zebaninin kendisinden kaçtığını veya kendisine yüzüyle veya hareketiyle kızgın bir şekilde baktığını görse, o kimsenin cehenneme girmeye sebep olan ameller yapmasına delâlet eder. Rüyada zebani ile konuştuğunu görmek sıkıntı çekmeye rivayet edilir.

Rüyada Zebaniden Kaçmak; kurtuluşa ermeye rivayet edilir. Bir kimsenin rüyasında zebanî görmesi; o kimsenin endişeli ve sıkıntılı günlere girmek üzere bulunduğuna işaret eder. Rüyada zebaniden kaçmak ise sıkıntılı ve endişeli durumların bitmesine, kişinin huzurlu bir hayata kavuşacağına yorumlanır.
Rüyada Çeşitli Zebani Görmek
Rüyada çeşitli renklerde cehennem zebanisi gören kimse, polisin huzuruna çıkar. Cehennemin bekçisinin (zabaninin) tebessüm ettiğini gören kimse, hapisten kurtulur. Siyah zebani görmek sapıklıktan sonra hidayete erişmeye ve dince gayret göstermeye delâlet eder.
Rüyada Zebani Olmak; Bir kimse rüyada zebani sıfatına dönüştüğünü görse, Allah (C.C.)'a, Resulüne ve bütün Müslümanlara muhabbet etmeye işarettir. İslami rüya tabirlerinde yapılan yoruma göre rüyada zebani olmak izzete, saltanata, nifaktan beri olmaya günah ve kötülükten pak ve temiz olmaya alamettir.
 
Üst Alt