• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Rüyada Tavşan Görmek

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rüya Tabirleri kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Rüyada Tavşan Görmek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 581 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rüya Tabirleri
Konu Başlığı Rüyada Tavşan Görmek
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Rüyada Tavşan Görmek
Rüyada Tavşan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada tavşan görmek; zevceye, İmam Nablusi'ye göre beyaz tavşan ağırbaşlı ve sakin bir kadına, siyah ve çirkin tavşan görmekse kötü huylu kadına yorumlanır. Sahip olduğu tavşanın ölmesi çocuklardan gelecek sıkıntı anlamına gelir. Tavşan kesmek, eşinden ayrılmaya işarettir. Tavşanın kendisiyle konuştuğunu görmek halkın hoş iyi görmediği bir kadınla arkadaşlığa yorulur. Gece, yolda yahut herhangi bir yerde tavşanı tutmak ya da avlamak, evlenmek demektir. Cabirü'l-Mağribî demiştir ki: "Rüyada tavşan sürüsü görmek", sekinet ve vakar sahibesi sâliha bir zevceye delalet eder. Rüyada görülen tavşan, kadındır. Bundan dolayı bir tavşan tuttuğunu gören evlenir. Cabir Mağribî: Tavşan, dindar ve ağırbaşlı kadın demektir.

Tavşan kürkü giymek; kötü bir kadınla evlenmek istediğinize, tavşan tüyü veya postu; az miktarda mala yorulur. Evinizde tavşan olduğunu görmek; dindar ve ağırbaşlı bir kadınla evleneceğinize, tavşan izlemek; macera peşinde olacağınıza işaret eder.
Bazı tabirciler, "tavşan görmek, korkak bir insana", bazı tabirciler ise, "tavşan, kötü huylu bir kadına delalet eder", dediler.

1- Rüyada Beyaz Tavşan Görmek
Beyaz tavşan, ağır başlı sakin bir kadın anlamına gelir. Ayrıca rüyada beyaz tavşan görmek, mutluluğa işarettir. Rüya sahibinin, hoşgörülü ve anlayışlı bir kimseyle ilişki kuracağına işaret eder.
Bu rüya iş yaşamında başarılı çalışmalar anlamına da gelmektedir. Beyaz tavşan gören kimsenin çok büyük kazançlar elde edeceğine delalet etmektedir.
Rüyada görülen beyaz tavşanlar, ele geçecek kısmet demektir. Bekar biri bu rüyayı görürse, zengin ve saygın biriyle tanışır. Muradına ermek şeklinde tabir edildiği gibi, evlilik yapmak manasına da gelmektedir.

2- Rüyada Tavşan Yavrusu Görmek
Rüyada tavşan yavrusu üzüntüye işaret eder. Bir tavşan yavrusuna sahip olduğunuzu görmek; daha önce tatmadığınız bir durumla karşılaşacağınıza işarettir. Yavru tavşan tutmak, üzüntü, keder ve musibete işarettir. Tavşan yavruları, üzüntüye delalet eder.
3- Rüyada tavşan yakalamak
Eliyle tavşan yavrusunu tutana üzüntü, keder ve musibet erişir.Tavşan yakalamak veya birinin size tavşan verdiğini görmek; aşk hayatında kötü bir ilişkiye işarettir.
Tavşan yakalamak; kendinizden çok genç biriyle tanışacağınıza yorumlanır. Rüyada tavşan, kadındır. Tavşan tuttuğunu gören evlenir. Eline tavşan geçtiğini görmek, ahlâkı kötü bir kadın ile evlenmeye delâlet eder.
4- Rüyada Siyah Tavşan Görmek
İslami rüya tabirlerinde siyah tavşan hüzün ve mateme yorumlanmıştır. Haneye değecek nazara yahut kişinin kazanç ve nasibinde gözü olan kötü kimselere işaret etmektedir. Bekar kimseler için Rüyada siyah tavşan görmek huysuz biriyle tanışmaya ve kavgalı bir ilişkiye yorumlanır. Derler ki; siyah çirkin tavşan dedikoducu, kötü huylu kadındır.
5- Rüyada Tavşan Avlamak
Rüyada tavşanları avlamak, endişe ve şüphe içinde geçecek bir zamanın yaklaştığını işaret etmektedir. Dini tabirlerde tavşan avlamak tabiri bahtınızın açılacağına yorumlanır. Bazen de tavşan tutmak yahut avlamak evlenmek anlıma gelmektedir. Tavşan vurduğunu görmek; sevinçli günlerden sonra kederli ve sıkıntılı günler yaşayacağınıza da çıkmaktadır.
6- Rüyada Tavşan Sevmek
Tavşan sevmek, arkadaşa yahut bir yakına işaret eder. Rüya sahibinin bir yakınından maddi konuda destek göreceğine işaret etmektedir. Müjdeli haberler anlamına da gelen rüya, ele geçecek parayı bildirir.
Tavşan sevimli, neşeli, candan fakat pekte cesareti olmayan bir tanıdıktır. Tavşan görenin böyle bir ahbabı olur. Tavşanı seven, okşayan, böyle birine yardım eder.
7- Rüyada kahverengi tavşan görmek
İş hayatında büyük başarı elde edeceksiniz. Aşk hayatınızda mutluluklar peşinizi bırakmayacak. Kahverengi tavşan sevimli, neşeli, candan, zeki, korkak bir arkadaştır.
8- Rüyada Tavşan Kesmek
Sabırsızlık ile aceleciliğin ifadesidir. Tavşan kestiğini görmek eşinden yahut sevdiğinden ayrılmaya işarettir. Tavşan kestiğini görmek, evlilikte yaşanan sorunlara işarettir. Tavşan kestiğini görmek, alacağı hanımın ömrünün az olacağına delalettir. Tavşanı kesen, eşinden ayrılır
9- Rüyada tavşan eti yemek
Varlıklı bir kimseden miras alacağınıza işarettir. Zahmetsizce ele geçecek mala delalettir. Tavşanın etinden yediğini görmek, rüya sahibine zevcesi tarafından erişecek az bir hayıra delalet eder. Tavşan satmak, satın almak veya pişirip yemek hafif bir hastalıkla yorumlanır.
10- Rüyada Tavşan Öldürmek
Günah işlemeye yorulur. Tavşan öldürmek eşinizden yana bir sorun yaşayacağınıza işarettir. Tavşanının öldüğünü gören, Ailesi yüzünden bir musibete uğrar.
11- Tavşan Tutmak
Tavşanın kendisiyle konuştuğunu gören, halkın şaşkınlığına sebep olacak bir kadınla beraberlik kurar. Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Tavşan görmek; zevceye, tutmak; evliliğe delalet eder. Rüyada hızlıca koşan bir tavşan görmek, saklanması gereken bir sırra işarettir.
Rüyada Arap tavsanini görmek, çok yemin eden ve yalanci bir adama delalet eder. Bir kimse rüyada Arap tavsani ile ugrastigini görse, o kimse o adamla münakasa yapar. Rüyada görülen Arap tavsani, yer kazan, kabir açan ve kefen soyan bir adama delalet eder.
12- Rüyada Tavşan Ayağı Görmek
Rüya sahibinin rüyasında tavşan ayağı görmesi, gören kişinin çalışmalarında başarılı olacağına, çok para elde edeceğine, harama mal kazancağına, dostlarıyla, ve akrabalarıyla iyi geçineceğine, zenginleşeceğine, maddi durumunun iyi olacağına olacağına delalet etmektedir.
13- Rüyada Tavşan Hediye Edilmesi
Rüyada birine tavşan hediye almak, sağlıklı ve uzun ömre delalet eder. Birine tavşan hediye vermek, kişinin hayatının en güzel günlerini yaşayacağına rivayet edilir. Rüyada birinden tavşan hediye alıp vermek, yorumculara göre güzel şeyler yaşanmasına tabir edilmiştir. Birine tavşanı hediye almak, insanın mutluluğuna işaret eder.
14 - Rüyada Tavşan Isırması
Rüyada elini, ayağını yahut vucüdünün ber yerini tavşan ısırması çocuklarının eğitimi konusunda çaba sarf eden insana delalettir. Bu rüya hak hakkında adalete veya aile durumunun düzelmesine işarettir. Tavşanın bir yerini ısırması düşmanları def etmeye işarettir. Bazen de sevimli yaramaz bir kimse yahut çocuk demektir. Kişinin kendisini tavşanın ısırmasını görmesi iyi bir rüyadır.
15: Rüyada Yavru Tavşan Beslemek, Beslediğini Görmek

Rüyasında tavşan beslediğini gören şayet evliyse çocuk sahibi olunacağına işaret sayılır. Rüyada tavşan yavrusu beslediğini gören itaatli bir çocuk sahibi olur. Rüyada bir tavşanı beslediğini görmek, kazançlı işler yapmaya ve rızk kapılarının açılmasına işarettir.
16: Rüyada Tavşan Sahibi Olmak
Rüya sahibinin rüyasında tavşan sahibi olması kişinin sahip olduklarının değerini bilmesi gerekeceğine delalet eder. Aynı zamanda rüyada tavşan sahibi olmak, çalışma hayatında kazanılacak olan rızs, mal ve mülke işaret eder. Rüyada tavşan sahibi olmak, rüya sahibinin toplum tarafından sevilen ve saygı gören birisi olacağı demektir.
Evcil olanı saliha bir eşe, yabani olanı kötü huylu zevceye delalet eder. Rüyada ada tavşanı görmek, bahtın açıklığına işarettir.. Görülen tavşan beyaz ise, evlenmek ile tabir olunur.

Tavşan avında kullanılan bu yırtıcı kuş, yakın ve uzağında olanların kendisinden korkup çekindiği, güvenilmez, asabi bir saltanat ve varlık sahibine; Bu kuşun evine konduğunu görmek vefat etmeye, Bu kuşun etini yemek tamahkarlığa, Bu kuşun dişisi kusurluu kadınlara, yavruları da zinadan olma çocuklara delalet eder.
 
Üst Alt