• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Rüya Tabirleri kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 338 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Rüya Tabirleri
Konu Başlığı Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
33
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?
Rüyada Akrep Görmek Ne Anlama Gelir?

Akrep; inançsız, zararlı, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşman anlamına gelir. Çünkü rüyada akrep görmek kötü ve ahlaksız bir kimse demektir. Rüyada akrebin sokması düşmandan zarar görmeye, akrebi öldürmekse o düşmandan kurtulmaya yorumlanır. Rüyanızın tabirini okumadan önce dikkat etmeniz gereken bir husus var. Lütfen bu hususa dikkat edin:

Şöyle ki; kavrulmuş et, turşu, kızartılmış sebze gibi gıdalar insan bedenine karanlığın galebe etmesine neden olan karanlık veren gıdalardır. Dolaysıyla bu gıdaları tüketen kimse rüyasında akrep gibi korkutucu rüyalar görür. Eğer rüya sahibi uyandığında yüzüne karalık çökmüşse, şaşkın veya endişeliyse, karalık ona galebe etmiştir ve dolayısıyla akrep rüyasının tabiri yoktur.
Akrep rüyası görülme şekline göre farklı farklı tabir edilmiştir. Şimdi her ne kadar benzer olsada birçok ayrı anlam ve açıklaması bulunan rüyada akrep görülmesini okumaya devam edelim:

Rüyada akrep görmek, kötü biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını belirtir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Evde akrep olması, hilekar biri tarafından aldatılmaya işarettir.
Rüyada Akrep
Rüyada akrep, kötü ve ahlaksız biri ile karşılaşılacağı veya onunla bir işe girişileceğine işarettir. Akrep inançsız, zararlı, külfeti çok, bozuk ağızlı fakat zayıf bir düşmandır. Sizi kendi çıkarları için kullanmaya çalışan düşmanlar ve sahte arkadaşlar var. Dikkat edin. Tehlikeli bir düşman demektir.
Rüyada Evde Akrep Görmek
Evde akrep olması, hilekâr biri tarafından aldatılmaya işarettir. Rüyada evde akrep görmek, hilebaz biri ile iş yapıp aldatılacağınız şeklinde tabir edilmektedir. Evde yatak üzerinde akrep görmek, evdeki birinin yolculuk yapacağına işarettir. Bir kimsenin evinde akreplerin yanması o kimsenin düşmanlarının ölmesine delalet eder. Yatakta akrep olması Aile içinde birinin gurbete çıkmasına işarettir.

Rüyada Akrep Sokması ve Akrep Isırması
Rüyada akrep tarafından sokulmak, oldukça büyük bir tehlike geçireceğinize ya da yakınlarınızdan birinin ölüm haberini alacağınıza rivayet edilmektedir. Rüyada akrep sokması düşmandan zarar görüleceğine, ağır hastalık veya ölüme işarettir. İslami tabirlerde rüyada akrep sokması, bir ölüm haberi veya tehlikeye işaret edilmiştir.
Rüyada akrep soktuğunu görmek, düşmanının kendi aleyhinde söz söylediğine ve ondan zarar göreceğine yorumlanır. Bir başka rivayete göre; rüyada akrep ısırması rüya sahibinin eline geçecek ve devamı olmayan bir mal demektir. Akrebi gördüğünü ancak kendisini ısırmadığını ve akrepten de korktuğunu görse, düşmanı o kimseyi gıybet edeceği anlamına gelir.

Rüyada akrep ısırması; hoşlanmadığınız birinden veya düşmanınızdan sizi üzecek ağır bir söz işiteceğinize delalet etmektedir. Akrep soktuğunu görmek; gizli bir düşman tarafından darbe alacağınıza işarettir. Bazende akrep ısırması asaletsiz bir kişiyle kavga edeceğinize işarettir.
Bir kimse rüyada elinde bir akrebin olduğunu ve insanları soktuğunu, ısırdığını görse, o kimsenin insanları gıybet eden bir kimseye işarettir. İnsanlar arasında söz götürüp getirmek suretiyle onları tahrik eden akrep gibi bir kişinin olduğunu işaret etmektedir.
Rüyada Akrep Öldürmek
Rüyada bir akrebi öldürdüğünü gören kişi, rüya sahibinin tüm kötülüklerden kurtulacağını belirtir. Rüyada siyah bir akrep öldürmek bir beladan kurtulacağını ifade eder.
Rüyada akrep öldürmeye çalışmak bir düşmanın kötü haberini almaya delildir. Rüyada bir akrep öldürdüğünü gören kimse düşmanına karşı zafer kazanır. Ölmüş akrep görmek zararsız düşmandan ve kötülüklerden korunmaya yorumlanır. Rüyada ölmüş bir akrebin görülmesi korkulardan kurtulmak demektir.

Rüyada akrep öldürmek, kötü birinden kurtulmaya veya söz taşıyan o kişinin meydana çıkmasına işarettir. Akrepleri öldürmek bir bela, musibetten kurtulmayı belirtir. Akrep öldürülmesi düşmanın şerrinden ve kötülüklerinden korunmadır. Rüyada akrep ölmesi var olan korkuların bitmesine işarettir.
Aynı zamanda rüyada akrep öldürmek, düşmanlarınızdan herhangi birinin kötü haberini alacağınıza işaret etmektedir.
Rüyada Elbisesinde Akrep Görmek
Çoluk çocuğundan zarar görmeye işarettir. Bir şeyi akrep olmadığı halde akrep sanmak, kendine dost ve zararsız olan birini düşman zannetmeye yorumlanır. Akrep tutup bunu bir kadının üzerine koymak onunla münasebet kurmaya delalet eder.
Rüyada büyük akrep görmek, el ve dilinden hiç bir kimsenin selamette olmadığı; söz götürüp getiren bir kimse sebebiyle meydana gelecek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada akrep görmek dinsiz, muzip ve zayıf bir düşmanla tabir olunur. Rüyada elinde bir akrep olduğu halde halkı korkuttuğunu gören, herkesi arkasından çekiştirir ve haklarında olmadık şeyler söyler.
Ağzından akrep çıktığını veya akrebin elbisesi arasına girdiğini görenin, düşmanı evinde olup onlarla birlikte oturur. Donunun veya pantolonunun içinde akrep olduğunu gören, eşinden düşmanlık görür. Bir rivayete göre de, eşine bir düşman musallat olur.
Elbisesinin içinde akrep olduğunu gören, ev halkından birinin düşmanlığına uğrar. Eğer kişi rüyada bir akrebi yutsa o kimsenin düşmanı onun sırlarına vakıf olur.
Gömleğinde veya dükkânında akrep görse, o akrep onun kazancında ona üzüntü ve keder veren düşmanıdır.

Bazen akrep görmek akrep gibi çok favorisi olan bir kimseye düşkün olmaya delalet eder. Akrep, kişinin akrabalarından olan düşmanıdır.
Akrebi, yatağı üzerinde görse, o akrep onun düşmanı, geçim ve kazancı hakkında da üzüntü ve kederdir. Karnında akreplerin olduğunu görse, o akrepler onun kendi isinde bulunan düşmanlarıdır.
Bacaklarından akrepler çıktığını görse, o akrepler onun torunlarından olan düşmanları veya torunlarıyla kendi arasında meydana gelecek bir düşmanlıktır. Rüyada akrebi çiğ olarak yemek, fasık ve dinsiz bir kimseyi gıybet eder.
Akrep, kalbine gelen her şeyi diliyle söyleyen ve dostunu düşmanından ayıramayan bir kimseye delalet eder. Akrebin kıskacı koğucu adamın dilidir.
 
Üst Alt