• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Paradox’dan Türk oyuncular için kötü haber!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Oyun Tanıtımları & Oyun Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Paradox’dan Türk oyuncular için kötü haber! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 49 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Oyun Tanıtımları & Oyun Haberleri
Konu Başlığı Paradox’dan Türk oyuncular için kötü haber!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
30
Puanları
28

İtibar:

Popüler oyun şirketlerinden Paradox, zam kararı aldı. Fiyat artışı yapılacak ülkeler arasında Türkiye de var.


Paradox Interactive tarafından yapılan son açıklamaya göre şirket, oyunları için dikkat çeken bir fiyat artışı uygulayacak. Öyle ki strateji ve simülasyon kategorisinden yapımlarıyla öne çıkan firma, yapılacak zammın miktarı ve tarihi hakkında ayrıntılar paylaştı.

Paradox, Türkiye’deki yerel fiyatlandırmada artışa gitti!
Paradox Interactive, günümüzün popüler oyunlarından Hearts of Iron ve Europe Universalis serisi ile Cities Skylines‘ın geliştiricisi. Öyle ki bu yapımlar, ülkemizdeki oyuncular tarafından da oldukça ilgi görüyor.

Paradox’un Satış Sorumlusu Mattias Rengstedt, şirketin resmi internet forumu üzerinden yeni yılda fiyat artışı yapılacağını açıkladı. Rengstedt, aynı zamanda bölgesel fiyatlandırma konusunda da yeni adımlar atılacağını belirtti.

Her yıl güncellenen yerel fiyatlandırmada Türkiye ve Arjantin için geride kaldıklarını belirten yetkili, Türk Lirası ve Arjantin Pesosu için yüzde 300‘den fazla bir fiyat artışı yapılacağını açıkladı. Bununla beraber geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen Victoria 3’ün de, zam etkisiyle birlikte güncellenmiş fiyattan satışa sunulduğu belirtildi.

Paradox yetkilisinin fiyat artışı ve nedeni hakkında yaptığı açıklama şu şekilde;

Yeni uygulamada, fiyatlarımızın ne olması gerektiğine dair ölçütümüzün çok gerisinde kaldığımız iki özel para birimi var: Arjantin Pesosu ve Türk Lirası. Bu para birimlerinin her ikisi için de yerel fiyatlarımızı önemli ölçüde artıracağız (%300’den fazla bir artış bekleyebilirsiniz).

Bunun arkasındaki sebep, yalnızca ölçütümüzün ciddi şekilde dışına çıkmamız değil, aynı zamanda bu iki para biriminin zaman içinde diğer piyasalardan çok kopuk hale gelmesidir. Bu, diğer para birimlerine karşı önemli bir fiyat farkı yarattı ve bu da, işimiz için ele almamız gereken sorunlara yol açan bölgesel fiyat istismarına yol açtı.

Mattias Rengstedt
Yapılan diğer açıklamalara göre Brezilya Reali, Kolombiya Pesosu, Hindistan Rupisi, Endonezya Rupiahı, Kazakistan Tengesi ve Rus Rublesi’nde de ılımlı bir artış olacak. Ayrıca İngiliz Sterlini, Norveç Kronu, Polonya Zlotisi ve İsviçre Frangı’nda düşük seviyede bir zam yapılacak. Adı geçmeyen ülkelerde ise herhangi bir fiyat artışı söz konusu değil.

Birçok ülkenin para birimini kapsayan fiyat değişiklikleri, 1 Şubat 2023 günü itibariyle uygulanmaya başlanacak.

Kaynak : Shiftdelete
 
Üst Alt