• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Ozonla Cilt Bakımı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Vücut - Cilt Bakımı kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Ozonla Cilt Bakımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 944 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Vücut - Cilt Bakımı
Konu Başlığı Ozonla Cilt Bakımı
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Ozonla Cilt Bakımı Ankara

Ozonla Cilt Bakımı, ozon terapi olarak da bilinir ve yaşlanma karşıtı (anti-aging) özelliğiyle günümüzde her yaş grubu için tercih edilen bir destek tedavidir. Doğadaki tek ve en etkili dezenfeksiyon maddesi olan ozon gazı (O³) pek çok hastalığın tedavisinde tıbbi araştırmalarca kanıtlanmış olumlu etkiye sahiptir.
Ozonla Cilt Bakımı ise ozon gazının

bu olumlu etkisinin cilt üzerindeki yenilenmiş görünüme destek olması, kan dolaşımını hızlandırmasıyla canlılığını geri kazanması uygulamalarını içerir. Alerji ile dolaşım bozuklukları başta olmak üzere cilt sağlığına olumlu etkisi sayesinde oldukça zahmetsiz ozon terapi sayesinde adeta yenilenmiş hissedebilirsiniz. Daha genç görünüme sahip bir cilt sadece görünümünü düzeltmekle kalmaz sosyal yaşantınızda kendinize güven duygusunun da geri kazanılmasına destek olur.

Ozonla Cilt Bakımı Yaptıranlar
Ozonla cilt bakımı yaptıranlar tedavi sonrasında gençleşme etkisi ve ferahlama hissettikleri vurgular. Tedavinin etkisi anında görülmeye başlamakla birlikte bir kaç gün içerisinde hücrelerini yenileyen cilt sayesinde oldukça sağlıklı görünüm kazanma aşaması da tamamlanmış olur. Ozon terapi, cildin kendi antioksidanlarını ve serbest radikallerini tahrip eden enzimlerini tekrar aktive eder. Bu aktivasyon sayesinde kendini yenileme sürecini tetikler.

İlerleyen yaş faktörüyle cilte elastik yapı kazandıran kalojen üretimi yavaşlar. Kalojen eksikliği ile birlikte cilt yeteri miktarda beslenemez. bunun sonucunda da sarkama ve kırışma gibi olumsuz etkiler görülür. Cildin canlılığını kaybetmesinin diğer bir nedeni de kan taşıyan kılcal damarlardaki hızın azalmasıdır. Ozon gazı kan dolaşımını hızlandırıcı etkisiyle vücudun kendi dinamikleriyle yenilenmenin ilk adımını başlatmış olur.

Ozon Terapi Yöntemleri
 • Majör Otohemoterapi: Hastanın kendisinden alınan 100 cc venöz kan steril ve vakumlu şişelerde ozon gazı (O³) ile karıştırılarak geri hastaya enjekte edilir.
 • Minör Otohemoterapi: Hastanın kendisinden alınan 3-5 cc kan, ozon gazı ile karıştırılarak kas içerisine enjekte edilir.
 • Kas ve Eklem İçi Uygulaması: Minör terapideki uygulamanın eklem içine enjeksiyonudur.
 • Rektal ya da Vajinal İnsuflasyon: Hastaya rektal ya da vajinal yolla verilen ozon gazı tedavisidir.
 • Transdermal Ozon Terapi: Buhar kabini içerisine ozon gazı verilerek gazın cilt tarafından emilmesi sağlanır.
 • Torbalama Yöntemi: Ozon gazı kol ve bacağa haricen uygulanır.
Ozon Tedavisi Cilt Bakımının Faydaları Nelerdir

 • Bakterisidal (bakteri öldürücü)
 • Fungisidal (mantar öldürücü)
 • Virostatik (virüs çoğalmasını önleyici)
 • Enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonu
 • Bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisi
 • Dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisi
 
Üst Alt