• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

ÖSYM duyurdu: TUS ve STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan ÖSYM duyurdu: TUS ve STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 11 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı ÖSYM duyurdu: TUS ve STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

ÖSYM duyurdu: TUS ve STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınav Sonuçları Açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen 2024-TUS ve 2024 STS Tıp Doktorluğu 1. dönem sınav sonuçları açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecektir.

ÖSYM 2024-TUS 1. Dönem ve 2024-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem Sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 2024-TUS ve 2024 STS Tıp Doktorluğu 1. dönem sınav sonuç duyurusu ÖSYM resmi adresi üzerinden yapıldı.

2024 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Sonuçları

STS TIP Sonuçları

ZDU53yqWrECZH3pwBrxYgA.jpg
ÖSYM'den yapılan açıklamada; "17 Mart 2024 tarihinde uygulanan 2024 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-TUS 1. Dönem) ile 2024 Tıp Doktorluğu Alanında Yurt Dışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı’nın (2024-STS Tıp Doktorluğu 1. Dönem) madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Klinik Tıp Bilimleri Testi Temel Soru Kitapçığı’nda yer alan 28 numaralı sorunun iptal edilmesine karar verilerek değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınav sonuçlarına 17 Nisan 2024 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle erişebilecektir. Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Üst Alt