• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel OnePlus Nord Watch Akıllı Saat Bilgileri Sızdırıldı! İşte Beklenen Saatin Teknik Detayları ve Tasarımı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Giyilebilir Teknolojiler - IOT kategorisinde x tarafından oluşturulan OnePlus Nord Watch Akıllı Saat Bilgileri Sızdırıldı! İşte Beklenen Saatin Teknik Detayları ve Tasarımı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 291 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Giyilebilir Teknolojiler - IOT
Konu Başlığı OnePlus Nord Watch Akıllı Saat Bilgileri Sızdırıldı! İşte Beklenen Saatin Teknik Detayları ve Tasarımı!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
29 Ara 2022
Mesajlar
327
Tepkime puanı
28
Puanları
28

İtibar:

Bir süredir piyasaya çıkış haberleri beklenen OnePlus Nord Watch akıllı saatin bazı bilgileri sızdırıldı. Beklenen saate dair birtakım görseller ve teknik bilgiler medyaya aktarıldı.
OnePlus Nord Watch Akıllı Saat Bilgileri Sızdırıldı! İşte Beklenen Saatin Teknik Detayları ve Tasarımı!


OnePlus Nord Watch akıllı saati, uzun zamandır kullanıcılar tarafından merakla beklenmekte. Tasarımı ve özelliklerinin nasıl olacağı uzun süredir merak konusu idi. Tasarım olarak Apple Watch tarzı geniş bir ekran kullanılacağı bilgisi zaten medyaya sızmıştı. Ekran tasarımına dair daha fazla bilgi ise geçtiğimiz günlerde öğrenildi.
OnePlus Nord Watch, Nord markalı ilk akıllı saat olarak piyasada yer edinecek. Nord markası altında OnePlus ürün yelpazesi bu ürün ile biraz daha genişleyecek. 91Mobiles tarafından sızan bilgiler sayesinde, insanlar ürüne dair fikir sahibi oldu.
post_1664021933_26383066276396.png

Saatin sahip olacağı teknik özelliklere dair de sızıntılar mevcut. OnePlus daha önce de akıllı saat modelleri geliştirdi ve piyasaya sürdü. Fakat bu modeli fiyat-performans açısından birçok insan tarafından en çok beklenen modeli oldu. Teknik özellikleri ile ilgili sızan bilgilere göre 1.78 inç AMOLED ekran kullanılacağı duyuldu.
Aynı zamanda pil ömrü noktasında da iyileştirmeler ve geliştirmeler yapıldığı sızdırıldı. Piyasada yer alan birçok akıllı saatten daha uzun bir pil ömrüne sahip olacağı bilgisi yayıldı. OnePlus Nord Watch, 10 güne kadar dayanabilecek pil ömrü ile rakiplerini gölgede bırakacağa benziyor. Yeni akıllı saat modelinin öne çıkan özelliklerinin yer aldığı tablo aşağıda yer almaktadır:
Yenileme Hızı60Hz yenileme hızı
Ekran1.78-inch AMOLED ekran
Çoklu ekran yüzü seçenekleri
Modlar105 farklı egzersiz modu
Batarya10 gün pil ömrü
Ekstra ÖzelliklerSPO2 özelliği
Kalp atışı ölçüm özelliği
Stres ölçüm özelliği
Kadın sağlığı takibi özelliği

OnePlus Nord Watch tasarımı​

Tasarım noktasında paylaşılan son resimlerde, bu akıllı saatin Apple Watch tasarımını andıracağı görülüyor. Sızan bilgilere göre şimdilik sadece siyah ve mavi renk seçenekleri mevcut. Fakat ilerleyen günlerde renk skalasına dair resmi bir açıklamanın gelmesi bekleniyor. Piyasaya sürülme aşamasında OnePlus Nord Watch, daha fazla renk ile kullanıcıların karşısına çıkabilir.
OnePlus Nord Watch, sızan görsellerdeki tasarımlarına göre, oldukça şık olacak. Akıllı saatin yan tarafında yer alacak olan “crown” da yine görsellerde görülmekte. Ufak bir buton gibi düşünülebilecek olan bu crown, saatin ayarlamalarının yapılabilmesine yarayacak. Saatin üzerinde yer alan fiziksel butonlar, kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlayabilmeleri için tasarlandı.

Sızıntıların geldiği kaynaklardan alınan bilgilere göre, ekran boyutu 1.78 inç olacak. Ekran, AMOLED ekran olacak ve 2.5D kavisli cam ile korunacak. Sızıntılara göre üründe kare bir kadran yer alacak. Aynı zamanda kullanıcıların zevklerine göre modifiye edebilmeleri için, kayış değiştirebilir özellikte olacak. Farklı kayışların kullanımına izin verilebilmesi için değiştirilebilir ve silikon bir kayış tercih edildi. Toka mekanizması da yine akıllı saatte yer alan diğer bir özellik. Kayış rengine dair henüz net bir görsel gelmese de, gövde rengi ile uyumlu bir renk bekleniyor.

Beklenen akıllı saatin teknik özellikleri nasıl olacak?​

Son sızıntılara göre, akıllı saatin pil ömrü 10 gün olacak. Bu akıllı saatlere göre oldukça uzun bir pil ömrü. Bu özelliği ile piyasadaki rakiplerinin önüne geçmesi beklenmekte. Bunun yanında, 105 farklı egzersiz modu ile kullanıcılarının sağlıklı yaşama sahip olmasında destek olacak. Nabız ölçümü sayesinde kullanıcılarına her şeyin yolunda olup olmadığını bildirecek.
Bu özelliklere ek olarak SpO2 ölçümü de bu modele eklenen teknik özellikler arasında yer alıyor. Uyku esnasında nabız ölçümü ve stres ölçümü özellikleri de yine beklenen modelde yer alacak. Kadın kullanıcılara özel sağlık özellikleri de saate entegre edilmiş şekilde piyasaya sürülecek. Bu özelliklerle ilgili detaylı bilgilere ise henüz ulaşılamadı.
Ekran çözünürlüğün 368 x 448 piksel olması ve 500 nit yüksek parlaklık sunması bekleniyor. 91Mobiles tarafından söylenenlere göre, 60 Hz yenileme hızı da yine saatin sahip olacağı özellikler arasında. Son olarak ise ürünün IP68 sertifikalı olacağı ve su geçirmez özellikte olduğu sızan teknik bilgiler arasında.

OnePlus Nord Watch Türkiye’de satışa sunulacak mı?​

OnePlus, ekonomisindeki dengesizlikler sebebi ile bir süredir Türkiye’ye ürün gönderimi yapmıyor. Bu yeni saatin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
Türkiye’ye yeni ürünler gönderilmemesine rağmen, ülkemizdeki reklam faaliyetleri kesintiye uğramadı. Bu durum ise, OnePlus Nord Watch modelinin ülkemizde de satılacağına dair bir beklenti yaratmakta. Kısa süre içerisinde bu konu ile ilgili resmi bir açıklama gelmesi bekleniyor.

OnePlus Nord Watch ne zaman piyasaya sürülecek?​

Beklenen akıllı saat modelinin, 2022 Ekim ayı sonuna doğru piyasaya sürülmesi beklenmekte. Piyasaya çıkış tarihine dair OnePlus tarafından kesin ve net bir açıklama yapılmadı. Fakat son sızan bilgiler, cihazın pazara atılmaya hazır olduğunu gösteriyor. En geç 2022 Eylül ortalarına kadar satışının başlaması beklenmekte.


 
Üst Alt