• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Netanyahu'dan geri adım: İsrail, ABD'ye heyet gönderecek

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan Netanyahu'dan geri adım: İsrail, ABD'ye heyet gönderecek başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 16 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Netanyahu'dan geri adım: İsrail, ABD'ye heyet gönderecek
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

Netanyahu'dan geri adım: İsrail, ABD'ye heyet gönderecek

Beyaz Saray, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Refah'a yönelik olası kara saldırılarını görüşmek üzere Washington'a heyet göndermeyi kabul ettiğini bildirdi.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, basın toplantısında İsrail'in Refah'a kara operasyonunu görğşmek üzere ABD'ye heyet göndermesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Netanyahu'nun ofisinin heyet ziyaretini yeniden planlamayı kabul ettiği ve ABD ile İsrail'in yeni tarih belirlemek üzere görüşmelere başladığı ifade edildi. Refah'a yönelik olası kara saldırılarını görüşmek üzere toplantı yeninden planlanacak. Jean-Pierre, "Refah operasyonları hakkında konuşmak üzere burada toplantı düzenlenmesi konusunda bir anlaşma yapıldığı gerçeğini unutmamalıyız" dedi.

ABD'DEN VETO, NETANYAHU'DAN TEHDİT Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) 25 Mart'ta Gazze'de kalıcı ve sürdürülebilir ateşkese dönüşecek şekilde ramazan ayında acilen ateşkes sağlanması talep edilen karar tasarısı kabul edilmişti. ABD'nin tasarıyı veto etmemesi nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Refah'a olası kara saldırısını görüşmek için Washington'da yapılması planlanan toplantıya İsrail heyetini göndermekten vazgeçmişti.

Üst Alt