• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Neden Dans? Yetenek Mi Çok Çalışmak Mı?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dans Türleri kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Neden Dans? Yetenek Mi Çok Çalışmak Mı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 316 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dans Türleri
Konu Başlığı Neden Dans? Yetenek Mi Çok Çalışmak Mı?
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Dans etmenin ruhsal ve bedensel yararlarından bahsetmiş ve “Neden dans?” sorunuzun yanıtını vermiştik. Daha mutlu, enerjik, esnek, sağlıklı, sosyal, özgüveni yüksek, nazik, takım uyumu olan, zinde ve fit biri olmak istiyorsanız dans etmek için başka nedene ihtiyacınız olmamalı.
Ancak yine de ikna olmuyor; dansın yetenekle ilgili olduğunu düşünüyorsanız sizi yanıltacak birkaç tezimiz olacak. Hiç dans etmeyi denememişken nasıl profesyonelleşebileceğinizi bizden öğreneceksiniz. Dansçı olmak istiyorum ancak yeteneğim yok demeyeceksiniz.
Dans etmek yeteneğe bağlıdır yargısı kursa kayıt yaptırmanızı engelliyor olabilir. Ancak dans belirli bir kalıba ve ön yargılara sığdırılmayacak türde bir öğretidir. Emek ve sabır isteyen dans öğrenim sürecinde kişinin çok çalışması ve özgüvenini yitirmemesi gerekir. Öğrenmek istediği dans ne kadar zor olursa olsun kişinin vazgeçmeden eğitimine devam etmesi gerekir. Dans yetenek ister mi sorusuna eğitiminin sonunda yanıt alacaktır.
Dans ederken keyif alıyorsanız o dansı profesyonel gibi yapmanıza gerek yok aslında. Önemli olan vakit geçirmeniz ve eğlenmeniz. Eğer zor öğrenen biri olduğunuzu düşünüyorsanız özel derslerle daha rahat hissedebilirsiniz. Ek dersler ve bol bol pratik ile seçtiğiniz dansı öğrenirsiniz. Profesyonel dansçı olmak için kendinizi geliştirmiş olursunuz.
Kısacası dans yeteneğe değil çok çalışmaya bağlı. Dolayısıyla dans kursuna gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Ancak dans kurslarına:
 • Kısa süre önce ameliyat olduysanız,
 • Aşırı kalp rahatsızlığınız varsa,
 • Eklem sorunları yaşıyorsanız,
 • Astım ve tansiyon gibi ani rahatsızlık verecek problemleriniz varsa doktorunuza danışmadan başlamamanızı öneririz. Dansçı olmak istiyorum derken sağlığınızdan olmayınız…
Profesyonel Dansçı Olmak İsteyenlere Altın Öneriler
Neden dans sorunuzun cevabına özetle; sağlıklı ve mutlu bir yaşam için diyebiliriz. Dans ve yetenek elbette ilişkili olsa da tek başına bir kriter olarak değerlendiremeyiz. Dans mı çok çalışmak mı derseniz elbette çok çalışmak deriz.
Dans etmenin yeteneğe bağlı olup olmadığı konusunu açıklığa kavuşturduktan sonra profesyonel bir dansçı olma yolunda yapmanız gerekenlere değinelim. Disiplinli ve zor bir süreç olduğunu ilk baştan belirterek başarıyı elde etmeniz için çok çalışmanız gerektiğini vurgulayalım.
Öncelikle dans etmenin sizin için bir tutku olması ve dansçı olmak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekiyor.
Ayrıca neden dans sorunuza da yanıt olacak, dans etmek yetenek ister mi endişenizi ortadan kaldıracak dansçı olmanın püf noktaları:
 • Bale yapmak isteyen çocuklarınıza engel olmayın. En geç 11 yaşına kadar çocuklarınızı baleye yazdırarak profesyonel kariyerlerinin önünü açın. Dansçı olmak istiyorum diyen gençlere ışık tutun.
 • Önerilen bir kurstan ve profesyonel eğitmenlerden ders alın. Dans ve yetenek birlikteliğine iyi eğitmenlerle son verin.
 • Sadece derste değil, evde, işte, okulda, her yerde öğrendiklerinizi tekrarlayın. Dans etmek yetenek ister mi sorunuzun cevabını çok çalışarak alın.
 • Dansın zorluğu sizi yıldırmasın, kendinizi psikolojik olarak bu duruma hazırlayın. Profesyonel dansçı olmak istiyorum diyorsanız her açıdan kendinizi hazır hissedin.
 • Vücudunuzun sınırlarını bilin ve kendinize zarar vereceğiniz danslardan kaçının.
 • Odanıza boy aynası koyun ve öğrendiklerinizi tekrar ederken kendinizi izleyin. Hatalarınızı görmeniz ve ilerlemeniz daha hızlı olacaktır.
 • Sürekli dans videoları izleyerek ünlü dansçıların adımlarını ve mimiklerini takip edin.
 • Dans kitapları okuyun ve teknik olarak dansla ilgili her şeyi bilin. Dans etmek yetenek ister mi sorunuza kitaplardan da yanıt alın.
 • Sadece tek dans türünde uzmanlaşmayın. Latin danslarından halk danslarına kadar kendinize yakın bulduğunuz ve merak ettiğiniz her türü kariyeriniz süresince öğrenmeye özen gösterin.
 • Öğrenme süresinde ekstra dersler alarak eksik gördüğünüz yerleri giderin. Dans ve yetenek ne kadar ilişkili çok çalışarak durumu aşın.
 • Mümkünse yurt dışında dans eğitimi alarak diğer okulların sistemleri hakkında bilgi sahibi olun ve kendinizi geliştirin.
 • Kendi tarzınızı oluşturun. Başka dansçıları taklit etmek profesyonelliğe yakışmaz.
 • Sağlıklı beslenmeye özen gösterin. Yarışmalarda başarılı olmak, kıyafetlerinizin üzerinize yakışması, her hareketi yapabilmek için fit bir görünüme sahip olmalısınız.
 • Vücudunuzu güçlendirecek ve esnetecek sporları yapın. Yoga ve pilates dansçıların dostudur, unutmayın. Dansçı olmak istiyorum diyorsanız sağlıklı yaşamaya başlayın.
 • Kendinize güvenin ve bu güveni kaybetmeyin.
 • Mümkün olduğunca fazla yarışmaya katılın. Hem diğer dansçıları tanır hem de yeteneklerinizi sınarsınız. Böylece eksiklerinizi görmek için de şansınız olur.
 • Daima eğlenmenize bakın, mutsuz bir dansçı sahneyi aydınlatamaz.
Ayrıca sadece dans etmeyin, okuyun, gezin, arkadaşlarınızla vakit geçirin ve farklı hobiler edinin. Dans etmek yetenek ister mi, hayır çok çalışmanızı ister.
Başarılı bir dansçı olmak istiyorsanız öncelikle hayatta başarılı olmalısınız. Bol şans…
 
Üst Alt