• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Murat irfan Ağcabay Kimdir? Biyografisi

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Biyografiler kategorisinde Esmanur tarafından oluşturulan Murat irfan Ağcabay Kimdir? Biyografisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 168 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Biyografiler
Konu Başlığı Murat irfan Ağcabay Kimdir? Biyografisi
Konbuyu başlatan Esmanur
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeaTh

Esmanur

Ordinaryüs

İtibar:

Murat irfan Ağcabay Kimdir? Biyografisi

Felsefeci & Öğretim Görevlisi Murat İrfan Ağcabay 1969 yılında Adana'da*doğdu.

Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünden 1995 te mezun olduktan sonra Yüksek Lisansını Marmara Üniversitesi Heykel Ana Sanat Dalında yapmıştır.

Tezinde 'Prehistorik Heykelde Aşkınlık ve İçkinlik' başlığı altında Arkaik insanın primeval algısı, ilksel inançları ve nesnelere yükledikleri anlamları; tin, büyü, kült ve ritüelleri kapsamında araştırmalar yapmıştır. Öte yandan Çukurova Üniversitesi Arkeometri Anabilim Dalında 'Eşyanın Felsefesi' adı altında işlevsel malzemenin evrimi konulu insan arketipleri ve onun tinsel yansımalarını konu ettiği dersi, yüksek lisans öğrencilerine vermiştir. Halen Biruni Üniversitesinde Mühendislik ve Çevre Bilimleri Fakültesinde Öğretim Görevlisidir.
1986'da başladığı gazeteciiğe 1989'da itibari ile profesyonel olarak devam etti. Birçok dergi ve gazetenin sanat danışmanlığını, sayfa tasarımını ve bunların yanı sıra yöneticilikerinide yaptı.

Öte yandan Çukurova Üniversitesi, Arkeometri Anabilim dalında, "Eşyanın Felsefesi", Malzemenin Evrimi konulu, insan ve arketipleri konusu olan dersi yüksek lisans öğrencilerine verdi. Araştırmacı Gazeteciliğe 1989'dan itibaren alaylı profesyonel olarak başladı. Birçok dergi ve gazetenin yanısıra yerel ve ulusal gazete dergi radyo ve tv'lerde çalıştı.1994 den bu yana doğa aktiviteleriyle ilgileniyor. 2008 den bu yana Büyük Macera adıyla anılan 4×4 lerle Çoğulcu katılımın gözetildiği uzun yol ve konvoy sosyolojisi üzerine çalışıyor. Farklı coğrafya ve kültürlerde insanı kendini tanıması konularını deneysel platformlara taşıyor.

Ayrıca halen ilkel düşünce biçimleri, kadim sembolizm, Kutsal Geometri, arkaik insanın üretimi, inanç sistemleri, kökenleri, seyri, gelişimi ve günümüzdeki izlerinin fenomolojisini kapsayan çalışmaları (saha dahil) devam etmektedir.

Murat İrfan Ağcabay, Parapsikoloji - Gizem Alanıyla ilgili onlarca TV projesi, seyahatleri ve 'İstanbul'un Kadim Sırları' adlı bir de kitabı vardır.

İstanbul'un Kadim Sırları kitabının yazarıdır. Murat İrfan Ağcabay kitapları; Sınır Ötesi Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
Murat İrfan Ağcabay tarafından yazılan son kitap "İstanbul'un Kadim Sırları", Sınır Ötesi Yayınları tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Youtubede videolarını yayınladığı Kendine ait bir channeli vardır.

Kendisi ve özel hayatı hakkında daha fazla malumata sahip değiliz.

Murat irfan Ağcabay'in Youtube Channel adresi

https://www.youtube.com/channel/UCGYxOXu...7cHxaopPow

Üst Alt