• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Muhteşem el sanatları Kendin Yap Projeleri

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde El Sanatları kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Muhteşem el sanatları Kendin Yap Projeleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 1,041 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı El Sanatları
Konu Başlığı Muhteşem el sanatları Kendin Yap Projeleri
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Kendin Yap Projeleri
Kendin yap projeleri hazırlayanlar için her zaman bir aşk niteliği taşımaktadır. Bir tutku ile gerçekleştirilen bu projeler, özgün fikirler ile gerçekleştirildiği için kulaktan kulağa yayılır, yaratıcı insanlar tarafından her zaman çok daha iyisi meydana getirilmektedir. Biz de Evde Mimar ekibi olarak sizlere 120 adet kendin yap projeleri oluşturmaya çalıştık. Bu projeler kapsamında sizlere resimler ve kısa açıklamalar ile yardımcı olmaya gayret ettik.

1. Tenis Raketlerinden Ayna
doityourself1


Eski tenis raketlerinizin içerisine ayna yerleştirerek dekoratif ve dikkat çekici duvar süslemeleri yapabilirsiniz. Hem çok basit hem de uygun bir bütçe ile!

2. Bilgisayar Monitöründen Akvaryum
doityourself2


Kıyamadığınız, ama hiç de bir işe yaramayan o eski bilgisayar monitörünüz. Diz üstü bilgisayar geldiğinden beri bir kenarda duruyor. İşte size onu değerlendirmek için fırsat, monitörün içini boşaltarak şeffaf bir depolama alanı, belki bir çerçeve ya da buradaki gibi bir fanus yapabilirsiniz.

3. Eski Bir Klavyeniz Mi Var?
doityourself3


Yine çok basit ama ilginç bir fikir. Eski klavyenizin tuşlarını silikon tabancasıyla bir salça kutusuna yapıştırıp bunu da ofisiniz ya da çalışma odanızda kalemlik olarak neden kullanmayasınız?

4. Salça Kutusundan Masa Lambası
doityourself4


Yine bir salça kutusu, bir öncekinden biraz daha uğraştırıcı ama tam bir retro! Dışını istediğiniz zaman değiştirebilecek olmanız da bir başka güzel yanı. Metal ayaklar ve ışık kablosunu ekledikten sonra dışını ister boyayın ister kaplayın, hangi odada nasıl bir dekorasyonun içinde kullanılacaksa ona uydurabilirsiniz!

5. Pet Şişelerden Saksı
doityourself5


Her hafta onlarca şişe atıyoruz çöpe oysa onları dekoratif bir görünüme kavuşturup farklı amaçlarla kullanmak işte bu kadar basit aslında!

6. Muhteşem Bir Okuma Köşesi
doityourself6


Diğerlerine göre biraz daha zor ve uğraştırıcı belki ama gerçekten de bunu yaptıktan sonra başka bir yerde oturamayacağınıza eminiz!

7. Eski Merdivenden Raf
doityourself7


En bayıldığımız, en yaratıcı çalışmalardan biri. Eski tahta merdivenleri biraz elden geçirdikten sonra duvara monte edin. Ve işte hem kitaplarınızı hem dekoratif eşyalarınızı, canınız ne isterse sergileyebileceğiniz ve saklayabileceğiniz bir alan. Bir nevi modern bir vitrin!

8. İnşaat Paletinden Sehpa
doityourself8


Paletlerden yapılmış bir sehpa! Hem doğal, hem şık, hem de en az masrafla.

9. Mandaldan Askılık
doityourself9


Mutfağınız ya da banyonuz için yapabileceğiniz çok basit ve minimalist askılıklar.

10. Çöpe Atacağınız Şişeleri Vazoya Dönüştürün
doityourself10


Yağ, sirke, içecek şişesi gibi birçok güzel şişeyi vazo olarak kullanmak aklımıza gelse de onları birde klipslerle duvara sabitlemek çoğumuzun aklına gelmemiştir. Ancak çok güzel gözüküyormuş!

11. Tırmıktan Mutfak Ekipmanı Olur Mu?
doityourself11


Evet yanlış görmediniz o bir tırmık. Yazımızın başında demiştik burada hiçbir şey kendi amacına uygun olarak kullanılmak zorunda değil
🙂


12. İnşaat Paletinden Oturma Köşesi
doityourself12


Yine inşaat paletleri kullanılarak muhteşem bir oturma köşesi oluşturulmuş.Balkon dekorasyonu fikri ile bir döşek birkaç tane de renkli yastıktan başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok!

13. Un Elekleri Duvara Kalkıyor!
doityourself13


Un eleklerinizi dekoratif raflar olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz.
🙂


14. İnşaat Paletinden Kitaplık
doityourself14


İnşaat paletleri sık sık karşımıza çıkıyor. Burada olduğu gibi boyayarak tamamen farklı bir hava katabilir ve kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

15. Piyano Kitaplık
doityourself15


Kabul ediyoruz bu zor! Çok çok eski bir piyano bile zaten kendi haliyle çok şık gözüküyor ama yine de ben bunu başka bir yerde kullanacağım diyorsanız, işte size bir örneği. Çerçevesini duvara sabitleyip içine isteğinize göre raflar,ışıklar yerleştirebilirsiniz. Gerçekten muhteşem bir dönüşüm!

16. Basit Bir Duvar Süslemesi
doityourself17


İşte kolayca yapılabilecek bir duvar süslemesi daha.

17. Bir Hatıra Ormanı Yapmak İstemez Misiniz?
doityourself18


Birkaç ağaç dalına ya da ipe, güzel hatıralarınızın fotoğrafını bastırıp tatlış mı tatlış mandallarla asmaktan daha anlamlı bir ev hediyesi olabilir mi? Hem basit hem de çok anlamlı. Oldukça da şık gözüküyor ve baktıkça hatırlanacaksınız.

18. Vitrin Mi Kapı Mı?
doityourself19


Şimdiye kadar gördüğümüz hiçbir kendin yap fikri bizi bu kapılar kadar şaşırtmamıştı. Camları çıkartılıp birkaç raf eklendikten ve isteğinize göre boyadıktan sonra gerçekten de köşeleri süslemek için ne kadar yaratıcı bir modern vitrin ve kitaplık fikri!

19. Eski Merdiveninizden Portmanto Yapabilirsiniz
doityourself20


Yine en sevdiğimiz, tahta merdivenler. Tahta merdivenleri istediğiniz gibi boyayarak raf, saklama alanı hatta gördüğünüz gibi askılık ya da portmanto olarak bile kullanabilirsiniz.

20. Patlayınca Vazoya Dönüşen Ampul
doityourself21


Patlayan ampullerinizden minimalist vazolar yapmaya ne dersiniz? Biz burada küçük bir örneğini verdik ama ampulleri farklı şekillerde kullanarak çok çeşitli dekoratif eşyalar yapabilirsiniz. Artık orası sizin yaratıcılığınıza kalmış.
 
Üst Alt