• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Milli Eğitim Bakanı: Kayıt dışı 280 bin öğrenci var

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde x tarafından oluşturulan Milli Eğitim Bakanı: Kayıt dışı 280 bin öğrenci var başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 176 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı Milli Eğitim Bakanı: Kayıt dışı 280 bin öğrenci var
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye

İtibar:

6 yaşında evlendirme skandalıyla birlikte, çocukların okullaşma oranı ve bunun takibi de yeniden tartışma konusu oldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ilk ve ortaöğretimde yaklaşık 280 bin çocuğun kayıt dışı olduğunu açıkladı.

z3c1aOcRlkqKtURokW7vYw.jpg

"Kayıt dışı yaklaşık 280 bin öğrenci var" açıklaması Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den geldi.

Özer, kayıt dışı 280 bin çocuğun 11 bininin ilköğretimde, 28 bininin ortaokulda, 240 bininse lise çağında olduğunu belirtti. Bu konuda bir takip sistemi kurduklarını hatırlatarak "Bir öğrencimizi dahi kaybetmeye razı değiliz'' dedi.

Bir grup gazeteci ile bir araya gelen Özer, ortaöğretimde kız çocuğu okullaşma oranının yüzde 95 olduğunu hatırlattı. Bu oran ilkokuldaysa yüzde 99,6.

Özer, rehber öğretmenlerin özellikle kız çocuklarının geri dönmesini sağlamak için çalışacaklarını söyledi.

MESLEK LİSESİ ÜRÜNLERİ İNTERNETTE

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri'ne ilişkin de yeni bir adım atıldı.

Bakan Özer, ''Artık PttAVM içinde ilk kez MEB'in ürettiği ürenler yurtdışına da satılabilecek'' dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise PttAVM.com'da MEB ürünlerine özel bir bölüm açtıklarını belirterek, ''Özel eğitim kurumlarından 6 ay geçerli olmak üzere komisyon ve kargo ücreti alınmayacak'' açıklamasında bulundu.

Üst Alt