• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

LycosChat.Com

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Global IRC Sunucuları kategorisinde Cilgin-Bedis tarafından oluşturulan LycosChat.Com başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 116 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Global IRC Sunucuları
Konu Başlığı LycosChat.Com
Konbuyu başlatan Cilgin-Bedis
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Cilgin-Bedis

Cilgin-Bedis

www.zirveforum.net
Admin
Katılım
25 May 2020
Mesajlar
216
Tepkime puanı
12
Puanları
18

İtibar:

Lycos Chat bir parçası olan çevrimiçi topluluk denilen worldsbiggestchat gelişmiştir, Danimarka ve birkaç ibarettir gelen sohbetler farklı sağlayıcılar ve diller. Almanca kısım 2001 yılından beri web portalı Lycos'un operatörü tarafından kullanıma sunulmuştur ve Lycos, T-Online ve Yahoo'dan Alman İnternet tekliflerinin üyelerine sunulmuştur . Sohbet Noesis Ltd.'ye gönderildi ve satıldı.

Dünyanın en büyük sohbet topluluğundaki sağlayıcılar Lycos ( Almanya , İngiltere , Fransa , İtalya , Hollanda , İspanya ), Sprey ( Norveç , İsveç ) ve Jubii (Danimarka) idi. Bunların hepsi artık Noesis'e ait.

Yapı

Sohbet bir gemi gibi yapılandırılmıştır . “Gemide” olan her şey bu çerçeveye girer. En önemli bot kaptanı ve saflarına dayalı bir sıralama sistemi vardır denizciler . Daha deneyimli bir sohbet bu rütbe olur ve o kadar yüksekse, olur yükselecek gelen 179 adımlarla yolcu yoluyla Smutje ve boatswain için teğmen denizde ve son olarak en yüksek rütbe ulaşmak Neptün .

Sohbet iki alana ayrılmıştır. Bireysel kullanıcı sayfalarının ( profil ) oluşturulabildiği, bilgi ve ayarların değiştirilebildiği ve sohbet ( köprü ) ile ilgili haberlerin okunabildiği "Sayfam" alanı ve tüm mesajların okunabildiği sohbet penceresidir. ve yazılmıştır.

Fonksiyonları

Eylemlerin kullanımı sayesinde, örneğin bir odaya girerken sık kullanılan ifadeler, bir komut girilerek otomatik olarak yazılır. Metin biçimlendirme, metnin genellikle bir grafikle çerçevelendiği veya renkli olarak vurgulandığı efekt eylemleri aracılığıyla mümkündür.

Köprü

On köprü , şimdiki sohbet olayları yanı sıra sohbete değişiklikler hakkında bilgi duyurulur ve düzensiz aralıklarla açıkladı. Biliniyorsa sorun giderme için küçük ipuçları da verilir. Tüm navigatörlerin tam listesi ve bunlardan hangisinin şu anda erişilebilir olduğuna dair bir genel bakış da burada bulunabilir.

Teknoloji

2005/2006 yılının başında, WBC'nin ülke sohbetlerinin neredeyse tamamı art arda yeni .NET teknolojisine dönüştürüldü . Almanca sohbetin dönüştürülmesinden sonra, çok sayıda güncelleme sayesinde önemli ölçüde iyileşen, uzun bir süre çevrimdışı oldu veya sendeleyerek çalıştı. Değişikliğin ana nedeni, daha kolay sorun giderme ve bazıları 2006'da yeniden oluşturulmuş olan lomboz (yüklenen fotoğraflar için inceleme sayfası) gibi yeni işlevlerin daha basit uygulanmasıydı .

Yeni topluluk

Nisan 2007'den beri yeni bir sohbet topluluğu deneme operasyonunda. Özellikle üst düzey düzenli sohbetçiler , planlanan JubiiWorld'ün İngilizce beta sürümünü görüntülemeye ve iyileştirme önerilerinde bulunmaya davet edildi . Herkese açık bir beta sürümü yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde kurulmuştur.

Yeni topluluk artık her şeyin üzerinde gerçekleştiği bir gemi gibi yapılandırılmamış. Şimdi Adalı olarak adlandırılan Chatter (orijinalinde çeviri yok), tüm işlevleri barındıran farklı alanlara sahip eksiksiz bir adayı bekliyor . Limanda eskisi gibi normal sohbet operasyonlarının devam ettiği bir gemi var. Önceki CityDeck veya özel kabinler gibi diğer sohbet odaları adaya taşındı. Bir deniz feneri, arama işlevini barındırır ve Walk of Fame , en çalışkan konuşmacılar hakkında bilgi sağlar.

Yeni topluluğun nihayet ne zaman açılacağı henüz bilinmiyor.Alıntı.
 
Üst Alt