• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

LGS sınav yorumları 2023: LGS sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri sınav yorumları

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan LGS sınav yorumları 2023: LGS sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri sınav yorumları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 64 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı LGS sınav yorumları 2023: LGS sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri sınav yorumları
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan DeaTh

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

LGS sınav yorumları 2023: LGS sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri sınav yorumları

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının sona ermesinin ardından, sınavdan çıkan on binlerce öğrenci, sınav yorumlarını araştırmaya başladı. "LGS sınavı zor muydu, kolay mıydı? LGS türkçe, matematik, ingilizce ve soruları nasıldı?" gibi sorulara yanıt arayan öğrenciler, sosyal medya üzerinden araştırma yapıyor. Peki, LGS sınavı nasıldı? Sınav zor muydu kolay mıydı? İşte 2023 yılı LGS sınav yorumları.

Y1djLJn1W027LoH7z8R8xQ.jpg

LGS sınavı bugün saat 09.30'da başladı. Birinci oturumda, öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama süresi verildi.İkinci oturum ise 11.30'da başladı ve 12.50'de sona erdi. Öğrencilerin ikinci oturumda matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soruyu yanıtlamaları için 80 dakika süreleri oldu.
h_DumPSERE2fxkoLKTJASw.jpg

Sınavın tamamlanmasıyla birlikte öğrenciler, sınavın nasıl zor mu yoksa kolay mı olup olmadığını sosyal medya üzerinden yorumlamaya başladı. İşte sınava giren öğrencilerden gelen bazı yorumlar;
7KpCHAuCukaNxvc-KVB3og.jpg

- İyi geçti matematik ve ingilizce çok basitti- LGS Türkçe soruları zormuş YKS'ye iyi hazırlanın arkadaşlar- Türkçe soruları incelediğimizde soruların okuduğunu anlayan ve yorumlayan çocukların daha kolay çözebileceği sorular olduğunu gördük. Kitap okumanın bilgi aktarmaktan daha ön planda olduğu bir sınavı daha geri de bırakmış olduk. - LGS Türkçe soruları, bütün sene çözdüklerim gibiydi. Bana göre kolaydı.- LGS İngilizce soruları son yılların en kolay 10 sorusu diyebilirim.- Sınav çok güzeldi bir tek fen zordu bana göre inşallah güzel gelir.- LGS sınavı çok zordu. Türkçe ve sosyal biraz kolaydı. Ama matematik cidden zordu.- Bugünkü LGS’de yine gördük ki okuduğunu doğru ve hızlı anlamak,kelime ve kelimenin ifade ettiği soyut anlam bilgisine sahip olmak Türkçe dersi başarısında çok büyük önem arz ediyor.- Herkesin dediğine göre LGS sınavı kolaymış. İnşallah YKS sınavını da böyle kolay yapmazlar çalışan ve çalışmayan kişilerin ayrımı olur.- Matematik ve fen bilimleri dersini çok zorlamamışlar. Deneme sınavlarında ve test kitaplarında çocukların çoğunlukla karşılaştıkları soru tipleri.
UhkAiy-gFEy7qaNUqoihyg.jpg

Sınav sonuçları, 26 Haziran'da www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgeleri posta yoluyla gönderilmeyecek.Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak.Sınava girmeyen öğrenciler, yerel yerleştirmeyle liselere yerleştirilecek.

Üst Alt