• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA DENİZE GİRİLİR Mİ

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Lazer Epilasyon kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA DENİZE GİRİLİR Mİ başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 605 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Lazer Epilasyon
Konu Başlığı LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA DENİZE GİRİLİR Mİ
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

LAZER EPİLASYONUNDAN SONRA DENİZE GİRİLMESİ

Lazer Epilasyon Sonrası Deniz

Lazer epilasyonu tüylerden tamamen kurtulmak için kadın ya da erkeklere uygulanan bir işlemdir. Lazer ışığı bir cihaz yardımıyla eğitimini almış kişiler tarafından kıl köklerine doğru tutularak 30 dakikalık bir işlem uygulanır. Birkaç seans sonrası ise tamamen kılların dökülmesi ve bir çıkmaması sağlanır.
Lazer epilasyon konforlu bir kullanım açısından yapılması önerilen bir işlemdir. Özellikle kadınlar ; lazer epilasyon öncesinde uyguladığı ağda ve benzeri uygulamalarda fazlasıyla acı çekerler. Bunun yanı sıra ciddi hassasiyet ve tahriş de gözlenir.
Ancak lazerde böyle durumlar söz konusu değildir. Her ay yaklaşık olarak 30 dakika uygulanan seansta minimal ağrı ile yaklaşık 6 ila 8 ay arasında kıl köklerinden tamamıyla kurtulabilirsiniz.Yaz aylarında kullanım açısından lazer epilasyonu oldukça avantajlıdır. Lazer epilasyonundan sonra denize girilmesi ise birçok kadını endişelendiren bir durumdur
Lazer epilasyonu ; kol, bacak, genital bölge, omuz, göbek, koltuk altı, bıyık, çene, tüm yüz, sırt, kaş arası ve benzeri gibi tüm istenen bölgelere rahatlıkla uygulanabilir. İşlem öncesi bölgenin jilet yardımıyla temizlenmesi istenir.
Sonra eğitimli kişiler tarafından istenilen bölgenin kıl köklerine belli bir mesafe üzerinden lazer ışığı uygulanır. Yaklaşık olarak 15-30 dakika süren bu işlem sonrasında bir daha ki randevu süresi belirlenerek işlem sonlandırılır.
Lazer Epilasyonu Sonrası Denize Girmek Sakıncalı Mıdır?
Lazer epilasyonu vücutta hasar bırakmaz. Bu nedenle işlem sonrasında direkt olarak gündelik hayata geçiş yapılabilir. Ancak lazer epilasyonu yaptırdıktan sonra birkaç noktada dikkatli davranmak gerekir.
Özellikle yazın lazer yaptıran kadınların en çok merak ettiği noktalardan biri ise lazer epilasyonundansonra denize girilmesi mümkün mü değil midir? Lazer epilasyondan sonra birkaç noktaya dikkat edilerek denize girilebilmesi kesinlikle mümkündür. Ancak şu da unutulmamalıdır ki lazer epilasyonu ile hassaslaşan cilde, 24 saat içerisinde su değdirmek hassasiyet ve kızarıklıklara neden olabilir.
Kişiler tatile gittikleri yerde yalnızca denizce girmez, fazlasıyla da güneşlenirler. Lazer epilasyonundansonra denize girilmesi sorun yaratmasa da güneşlenmek sorun yaratabilir. Çünkü lazer epilasyonu sırasında dalga boyları ciltteki melanin pigmentine kadar rahatlıkla uzanır.
Bu nedenle de, hassaslaşan cilt lekelenmeye daha yatkın bir hale gelecektir. Bu nedenle denize girilmeye karar verildiyse öncesinde güneş açısından tedbir alınması gereklidir. Lazer epilasyonundan sonra yoğun güneş ortamına girilecek ise, yüksek koruyucu faktör içeriğine sahip güneş kremlerin yaklaşık 30- 45 dakika arasında sürülmesi gerekir. Krem sürdükten sonra krem etkisini gösterdiğinde rahatlıkla denize de girilebilecektir.
Bronzlaşmanın Lazer Epilasyonuna Olumsuz Bir Etkisi Var Mı?
Lazer epilasyonundan sonra denize girilmesi sorun yaratmasa da güneşlendikten sonra fazla bronzlaşma olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Lazer epilasyonunda lazerin ciltteki kılı görebilmesi kıl köklerini yok edebilmesi adına büyük önem taşır. Bu nedenle beyaz tenli kişiler esmer tenlilere göre daha çabuk sonuç alır.
Kişi lazer epilasyonundan sonra denize girmesi durumunda, tuzlu suyun ve güneşin yakması nedeniyle cilt renginde koyulaşmalar meydana gelecektir. Bronzlaşmanın ciddi anlamda fazla gerçekleştiği durumlarda, lazer epilasyon cihazı bronzlaşmış ciltteki lekeleri görmeyebilir. Bu durumda da görülmeyen kıllar kalarak, başarılı sonuç alınamamasına neden olabilir.
Tüm bu nedenler yüzünden lazer epilasyonu yapılırken denize girilmek isteniyorsa, bu süreyi sınırlandırmak iyi bir fikir olacaktır. Uzun süreli tatil planları fazla bronzlaşmaya neden olabileceği için, bu süre boyunca tatil planını kısa tutmak gerekecektir. Bunun yanı sıra güneşe çıkmadan önce yaklaşık 45 dakika öncesinde her seferinde mutlaka güneş kremi yenilenmelidir.
 
Üst Alt