• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Krizokol Taşı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alternatif Tıp ve Şifalı Taşlar kategorisinde Kucuktravma tarafından oluşturulan Krizokol Taşı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 594 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alternatif Tıp ve Şifalı Taşlar
Konu Başlığı Krizokol Taşı
Konbuyu başlatan Kucuktravma
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Kucuktravma
Katılım
30 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
44
Puanları
28

İtibar:

chrysocolla-kapak.jpgKrizokol Taşı

Bünyesinde donmuş su bulunan, biçimsiz, hidratlı doğal bakır silikattır. Genellikle bakır yatakları çevresinde AZURİT, MALAKİT ve TURKUVAZ ile birlikte karışık halde bulunur. Kristal Kuvars aralarında veya Prehnite yapışık şekilde de bulunabilir. Mavimsi yeşil, mavi, yeşil, siyahımsı mavi veya nadiren kahverengi renktedir. Parlaklık yönünden bazısı mat (donuk)’tır, diğerleri ise cam veya balmumu ışıltısı taşır. Aydınlık yeşil çizgileri vardır. Yarısaydam veya opaktır. Firuzeye (Turkuvaza) benzer. Renkleri Malakite de benzemekle birlikte, yapısı Malakit gibi bant sistemli değildir. Eski çağlarda altın lehimi materyali olarak kullanıldığından, Yunancada Chrysos (altın) glue/colle (zamkı) anlamında bu taşa Chrysocolla denilmiştir. Dokundurulunca dile yapışan ayırıcı özelliği vardır. Krizokol, akıl, zekâ kıvraklığı, buluşlar, dişil enerji, iletişim ve kalp gözü de denilen üçüncü gözün sembolüdür. BOĞA, İKİZLER, YENGEÇ, BAŞAK, TERAZİ, KOVA burcu insanlarında daha etkilidir.


Krizokol Taşı Hangi Ülkelerde Çıkartılır?

Rusya, bu taşın anavatanı olarak gösteriliyor ve bu ülkede yoğun bir şekilde çıkartıldığını da ifade etmek gerekiyor. Bununla birlikte Amerika Birleşik Devletleri de Krizokol Taşına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Şili, İngiltere ve Zaire de yine bu değerli taşın yoğun olarak yer aldığı ülkelerden bazılarıdır. İşlenmesi zor olan bir taş ile karşı karşıyayız ve işçilik için profesyonel isimlere ihtiyaç vardır. İşlenmesi bir hayli zor bir süreci de beraberinde getiriyor ve bu durum piyasada Krizokol Taşı barındıran mücevherlerin çok daha yüksek rakamlara satışa sunulmasına neden oluyor. Genellikle süsleme ve mücevher sektöründe tercih edilen bu taş, kendisine has hoş bir görüntüye sahiptir.


indir (1).jpgKrizokol Taşının Özellikleri
 • Dişil enerji sembolüdür
 • Kişinin iletişim gücünü artırır.
 • Zihinsel problemlerimizi ortadan kaldırmaya yardım eder.
 • Takınana akıl, zeka kıvraklığı ve güçlü bir motivasyon verir.
 • Pankreası sağlıklı tutar ve hastalanmışsa tedavisine yardımcı olur. Kan şekerini düzenler, şeker hastalığının iyileşmesine yardım eder.
 • Tiroid bezini sağlıklı tutar ve hastalanmışsa tedavisine yardımcı olur.
 • Akciğeri sağlıklı tutar, kapasitesini artırır ve hastalanmışsa tedavisine yardımcı olur.
 • Sindirim sistemini düzenler, rahatsızlıklarını giderir.
 • Ülserden korur, ülser hastalığını ve eklem yangısını iyileştirir.
 • Sinirsel gerilimleri ve suçluluk duygusunu ortadan kaldırır.
 • Kanla ilgili hastalıkları iyileştirir.
 • Panik haline düşmemizi önler.
 • Yemek borusu bölgesini düzenler, hastalıklarının iyileştirilmesine yardım eder.
 • Sancılanan bölgeye sürülürse, kas kramplarını ve buna bağlı ağrıları hafifletir.

Krizokol Taşının Faydaları

Krizokol taşı hamilelik dönemi içerisinde anne ve bebek sağlığı için oldukça faydalı bir taştır. Bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olur. Aşırı heyecan, sinir, korku gibi duyguların esiri olmamızdan kurtulmaya yardımcı olan bir taştır. Kişide bulunan negatif enerjiyi ve ortamdaki negatif enerjiyi emerek ortamı temizler. Kişiler arasındaki iletişimin pozitif olmasını sağlayan bir taştır. Motivasyonu arttıran, motive edici bir doğal taştır. Akciğer, pankreas, tiroid bezi için oldukça fayda sağlayıcı bir taştır. Sindirim sistemini düzenler ve sindirim sistemin daha iyi ve hızlı çalışmasını yardımcı olur. Kanla alakalı hastalıkların iyileşmesine yardımcı olan bir taş olarak bilinmektetir. Ağrıyan bölgelerle taş temas ettirildiğinde ağrıları hafiflettiği söylenir. Kişide bulunan gizli yeteneklerin keşfedilerek açığa çıkmasına yardımcı olur. Geçmişte yaşadığınız ve etkisinden kurtulamadığınız travmalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Aşırı panik olunan durumlarda bu taş yanınızdaysa, vücuda temas halindeyse size sakinlik verir.
 
Üst Alt