• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Konsol oyunları artık Google'dan oynanabiliyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnternet Dünyasından Haberler kategorisinde x tarafından oluşturulan Konsol oyunları artık Google'dan oynanabiliyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 25 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnternet Dünyasından Haberler
Konu Başlığı Konsol oyunları artık Google'dan oynanabiliyor
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Google, konsol oyunlarının doğrudan arama motorundan oynanabileceğini duyurdu. Assassin’s Creed Valhalla, Star Wars Jedi: Fallen Order, Halo Infinite, Control: Ultimate Edition gibi bulut oyun hizmetine dahil olan büyük oyunlar, Google üzerinden oynanabilecek.
Büyük oyunlar indirmeden oynanabilecek

NVIDIA GeForce Now
, Xbox Cloud Gaming, Amazon Luna gibi bulut oyun hizmetine dahil olan PC ve platformuna çıkmış büyük oyunlar artık Google üzerinden oynanabiliyor.
Kullanıcıların Google’dan oyun oynamak için tek yapmaları gereken, masaüstü veya mobilden Google’a girip oyunun ismini yazmak ve “Play Now” butonuna basmak. İndirilme sürecini beklemeden oyun direkt kullanıcının karşısında olacak.
Amerika'da başladı

Google, bu özelliği yeni duyursa da uzun süredir test ediyor. Arama motoru, Ocak 2023’te kapatılacak bulut oyun servisi Google Stadia ile Doom Eternal oyunu ile testlere başlamıştı. Şimdi, büyük bulut oyun hizmetleri ile duyuruldu ancak şu an yalnızca Google Amerika sayfasından erişilebiliyor.


cache-v2
 
Üst Alt