• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

"Karın kaslarım gözükmüyor?": Neden gözükmüyor, söylüyoruz

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Vücut Geliştirme ve Fitness kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan \"Karın kaslarım gözükmüyor?\": Neden gözükmüyor, söylüyoruz başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 679 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Vücut Geliştirme ve Fitness
Konu Başlığı \"Karın kaslarım gözükmüyor?\": Neden gözükmüyor, söylüyoruz
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
33
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

"Karın kaslarım gözükmüyor" etrafınızda muhakkak bu şekilde yakınan birileri olmuştur. Uzun zamandır (size göre) spor yapıyor, beslenmenize de dikkat ediyor ancak karın kaslarınız bir türlü bir yerlerden pırtlamıyorsa, muhakkak yanlış yaptığınız bir şeyler vardır. "Zayıfım ama karın kasım yok" diyorsanız hele, durum daha da vahim. Önce biraz kas oranınızı artırmaya çalışsanız? "Karın kaslarım sıkmadan belli olmuyor" diyenlerin ise biraz daha sabretmesi gerek. Karın kaslarınızın görünmeme nedenlerini birlikte inceleyelim.

 Yağ oranınız yüksek olabilir


Yağ oranınız yüksek olabilir

Karın kaslarınızın görünür olabilmesi için vücudunuzun yağ oranının düşük olması gerekir. Yoksa istediğiniz kadar güçlü karın kasınız olsun, yağ oranınız yüksekse o istediğiniz şekilde görünür karın kaslarını elde edemezsiniz.


 Kaslarınızı yeteri kadar zorlamıyor olabilirsiniz


Kaslarınızı yeteri kadar zorlamıyor olabilirsiniz

Çoğu insan çok fazla tekrar yapar ve hızlı sonuçlar bekler, ancak karın kaslarınızın patlamasını istiyorsanız, direnç eklemeniz gerekir. Egzersiz rutininize ağırlık ekleyerek, kaslarınızı daha fazla çalışmaya zorlar ve derinlemesine bir six pack oluşumuna izin vermis olursunuz.


 Aceleci davranıyorsunuz


Aceleci davranıyorsunuz

Profesyonel fitness antrenörü Jason Helmes, karın kaslarına kavuşmadan önce tombul bir adammış. 1000'e yakın insanı çalıştıran Jason, belli sayıda insanın baklavalara kavuştuğunu söylüyor. Hepsinin ortak noktasıysa düşündüklerinden uzun sürede sonuç almaları. 6 ay dersen 1 sene, 3 ay dersen 6 ay süreceği kesin diyor ve garanti veriyor.

 Ağırlık kısmını pas geçiyorsunuz


Ağırlık kısmını pas geçiyorsunuz

Karın kası egzersizlerinde sürekli tekrar yapmak, daha hızlı kas oluşumuna yol açacağı gibi yaygın bir görüş de var. Fakat doğrusu sürekli tekrarlanan hareketler değil. Karın kası için yüksek ağırlıkla, az tekrar yapmanız gerekir. Çünkü karın kasları hızlı kasılan liflerden oluşur. Kasların gelişmesi bu yüzden tekrara değil, belli bir dirence yani ağırlığa bağlıdır. Sadece karnına odaklanıyor olabilirsin

Sadece karnına odaklanıyor olabilirsin

Tamam, karın kaslarından bahsettiğimiz için mekik çekmeniz, mountain climb vs yapmanız gerektiğini düşünebilirsiniz fakat iş bununla bitmiyor. Kaslarını geliştirmek işin bir kısmıysa diğer kısmı da yağları en aza indirmek. Bunun için tüm vücudundaki yağlı bölgeleri hedeflemeniz ve büyük kas gruplarını da aynı oranda çalıştırmanız gerekiyor.


 Yeterince su içmiyorsunuz
 
Üst Alt