• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

İOKBS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk sınav yerlerinin açıklanacağı tarihi duyurdu

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde EbrulimMm_88 tarafından oluşturulan İOKBS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk sınav yerlerinin açıklanacağı tarihi duyurdu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 23 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı İOKBS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk sınav yerlerinin açıklanacağı tarihi duyurdu
Konbuyu başlatan EbrulimMm_88
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman06

İtibar:

İOKBS sınav giriş belgesi ne zaman yayımlanacak? MEB bursluluk sınav yerlerinin açıklanacağı tarihi duyurdu

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için geri sayım sürerken gözler sınav giriş belgelerine çevrilmişti. İOKBS sınav giriş belgeleri 16 Nisan 2024 tarihinde erişime açıldı.

rM64kTozZkqAKJW2hp5i5Q.jpg

5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11’inci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirilen bursluluk sınavı 21 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek. Sınava günler kala İOKBS sınav giriş belgeleri erişime açıldı.İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru ve Sınav Giriş Yeri Bilgileri online sistem üzerinden öğrenilebilecek.
z-FGGccONkSU12-UTyxmDQ.jpg

MEB'den yapılan duyuruda; "İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Sınav Giriş Belgelerinizi Kayıtlı Olduğunuz Okuldan alabilirsiniz." denildi.
2ztjDp1mkkGzZPAPS1VhRw.jpg

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) Başvuru ve Sınav Giriş Yeri Bilgileri e-Devlet'e bağlı "Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi" üzerinden erişime açıldı. İOKBS 2024 SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA
qFUFm9UWtkOKwuqK9QPRGg.jpg

MEB tarafından yapılan açıklama şu şekilde; "Sınav, 21 Nisan 2024 tarihinde tüm sınav merkezlerinde Türkiye saati ile 10.00'da merkezî sistemle aynı anda başlatılıp tek oturum şeklinde düzenlenecek.Daha önce öğretim yılı bitmeden yapılan bursluluk sınavları, koronavirüs salgını nedeniyle eylül ayı itibarıyla gerçekleştiriliyordu. Bu yıl 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı sona ermeden yaz tatili öncesinde öğrencilerin güncel bilgileriyle sınava girebilmeleri için 21 Nisan 2024 tarihinde, eğitim öğretim yılı tamamlanmadan yapılacak."
U6xXIOEbNESzactDGlXm9g.jpg

İOKBS sonuçları, 17 Mayıs 2024 tarihinde "www.meb.gov.tr" adresi üzerinden açıklanacak

Üst Alt