• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

instagram İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde İnstagram kategorisinde Php tarafından oluşturulan İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 22 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı İnstagram
Konu Başlığı İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!
Konbuyu başlatan Php
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Php

Php

ZF Genel Sorumlusu
CEO
Katılım
7 Şub 2022
Mesajlar
237
Tepkime puanı
12
Puanları
18
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
35 İZMİR
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Ortaya çıkalı henüz kısa süre olmasına rağmen tutulan yeni uygulama Be Real'den esinlenilen yeni özellikler İnstagram'da kullanılmaya başlanacak. Uygulama gerçekçi ve anlık olmasıyla öne çıkıyor

İnstagram'a BeReal Benzeri Özellik Geliyor: Candid Stories!


Instagram, kısa sürede popüler olan BeReal platformuyla benzerlikler taşıyan Candid Stories özelliğini erişime açıyor. Kısa sürede rağbet gösterilen BeReal, Instagram için yeni bir rakip olabileceğini düşündürtüyordu. Firma, daha gerçekçi ve anlık olduğu için sosyal medyadaki çok eleştirilen yönlere sahip olmayan bu uygulamanın benzerini yapıyor.
Meta'ya gelen güncellemelerde Facebook ve Instagram'da Candid Stories adında normal hikayelerden farklı bir bölüm açılacak. Bu bölümde, hiç beklemediğiniz anlarda farklı zaman aralıklarıyla telefonunuza bildirim gelecek. Bu bildirimden sonra uygulamanın belirlediği birkaç dakika içinde ön veya arka kamera açılacak. Bunun için fotoğraf çekip uygulamaya yüklemeniz ve paylaşmanız gerekiyor.

BeReal nedir?

Sosyal medya dünyasına yeni bir soluk getiren uygulama son günlerde oldukça popüler. Tüm sosyal medya uygulamaları, kullanıcıların hayatlarını olduğundan çok daha farklı göstermesi nedeniyle eleştiriliyor. Amacı bunların oluşmasını engelleyen ortamlarda sosyalleşmek olan yeni bir uygulama hayata geçti: BeReal
Fransa'da merkezli bu yeni uygulama, daha çok genç kuşağın kullanımında. Yeniliklere hızlıca erişen gençlere yakın zamanda yeni insanlar da katılacak gibi görünüyor. Çünkü BeReal şimdiden popüler olmayı başardı!
post_1671008770_69963687618549.jpg

Bu yeni uygulamanın diğer uygulamalardan ayrışmasını sağlayan alışılmışın dışında özellikleridir. Bu platformda asla efekt kullanımına izin verilmiyor. Ayrıca uygulama, paylaşım yapmak için günde sadece 2 dakika zaman tanıyor. Bu 2 dakikalık zamanınızı ne zaman başlatacağına da BeReal karar veriyor.
BeReal bildirimini aldığınız andan itibaren bu 2 dakika içerisinde hem ön hem arka kameradan foroğraf çekmeniz bekleniyor. Platform, sadece uygulama kamerası üzerinden çektiğiniz fotoğrafı paylaşmanıza izin veriyor. Ayrıca uygulama, fotoğraflarda düzenleme yapılmasını da engelliyor.

Yeni özellikler de sırada!​

Instagram'ın yeni güncellemeleri de sadece Candid Stories ile sınırlı değil. ‘Seninkini Ekle’ özelliğiyle bir resim eklediğinizde, fotoğraf paylaşmasını istediğiniz arkadaşlarınız da katkıda bulunabilecek.
‘Ortak Derlemeler’ ile kullanıcılar, ortak ilgi alanlarını içeren gönderiler oluşturarak diğer kullanıcılar ile paylaşabilecek. Meta, yeni özelliklerin Instagram ve Facebook için deneme sürecinde olduğunu söylüyor. Ayrıca bunları görmek istemeyen kullanıcılar, isterlerse bu özellikleri devre dışı bırakabilecekler.

 
Üst Alt