• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Hollanda'da yeni yıl kutlamalarında şaşkınlık veren anlar yaşandı! Köprüye ışıkla ırkçı ifadeler yansıttılar

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde x tarafından oluşturulan Hollanda'da yeni yıl kutlamalarında şaşkınlık veren anlar yaşandı! Köprüye ışıkla ırkçı ifadeler yansıttılar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 33 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Hollanda'da yeni yıl kutlamalarında şaşkınlık veren anlar yaşandı! Köprüye ışıkla ırkçı ifadeler yansıttılar
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Hollanda'da yeni yıl kutlamaları sırasında Rotterdam kentindeki Erasmus Köprüsü'ne "Mutlu beyaz yıllar" gibi ırkçı ifadeler yansıtıldı. Bu ifadeler ülke gündemine oturmuşken, soruşturma başlatılacağı açıklandı.

Hollanda'nın Rotterdam kentinde yılbaşı kutlamalarında utanç verici anlar yaşandı. Erasmus Köprüsü'ne yeni yıl kutlamaları sırasında ışıkla "Beyazların yaşamı değerlidir", "Mutlu beyaz yıllar", "Bizim insanlarımızın varlığını ve beyaz çocukların geleceğini güvence altına almalıyız" ifadeleri yansıtıldı.

CEZAİ SORUŞTURMA BAŞLATILACAK

Olayın ardından Hollanda Savcılığı tarafından olayla ilgili cezai soruşturma başlatılacağı açıklanarak, ifade özgürlüğünün bir sınırı olduğu ve ifadelerin hiçbir zaman ayrımcılığa teşvik veya başka bir topluluğu rencide etmemesi gerektiği belirtildi.



yeni-yil-kutlamalarinda-utanc-veren-anlar-irkci_15538151_30_k.jpg


Kaynak: İhlas Haber Ajansı
 
Üst Alt