• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Hadis İnkarcıları Hakkında 3 Hadisi Şerif

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dualar kategorisinde Linux tarafından oluşturulan Hadis İnkarcıları Hakkında 3 Hadisi Şerif başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 116 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dualar
Konu Başlığı Hadis İnkarcıları Hakkında 3 Hadisi Şerif
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Laufey

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

Peygamber Efendimiz MUHAMMED (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) Şöyle Buyurmuştur:
1-Öyle Bir Zaman Gelecek ki Bir Adam Koltuğuna Yaslanıp Benim Hadislerimden Bir Hadisden Bahsedilince: "Bizimle Sizin Aranızda Her Konuda Allah'ın Kitabı Yeterlidir. Ondan Bulduğumuz Helal Şeyleri Helal Sayar, Haramları da Haram Kabul Ederiz" diyecektir. Dikkat Edin! Allah Rasulünün Haram Kıldığı Şeyde Aynen Allah'ın Haram Kıldığı Şeyler Gibidir. (Yani Kitabla Sünnet Arasında Ayrım Yapılmaz) (Ebu Davud,Tirmizi,İbn-i Mace)
2- Herhangi Biriniz Koltuğuna Oturmuş Durumdayken Benim Emrettiğim veya Yasakladığım Bir Konu Kendisine Ulaştığında: "Bilemem (Hadis, Sünnet Tanımam) Allah'ın Kitabında Ne Bulursak Ona Uyarız" diye Söyler Vaziyette Bulmuş Olmayayım. (Ebu Davud,Tirmizi,İbn-i Mace)
3- Benden Bir Hadis Size Aktarıldığında Sizden Birinizin, Koltuğuna Kurulmuş Durumda Şöyle Söylemesini Hiç Bilmiş Olmayayım: "Hadisleri Bırak, Kur'an'dan Birşeyler Oku Diyerek (Hadislerine Saygısızlık Etmeyin) Çünkü o Güzel Sözleri (Hadisleri) Ben Söyledim." (İbn-i Mace)
(Ebu Davud, Sünnet:5, Tirmizi, İlim:10, İbn-i Mace, Mukaddime:2)

Laufey

ZF Kullanıcı Sorumlusu
Emektar Üye

İtibar:

Teşekkürler

Üst Alt