• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 647 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler
Konu Başlığı Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Güneş Yanıklarında Aloe vera Jel ile Rahatlayın!

Deri, başlı başına bir organdır. Derinin korunabilmesi için dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Özellikle kızgın güneşten kendimizi koruyacağız. Güneşe karşı 30 veya 50 faktörlü koruyucu kullanabilirsiniz. Ancak ne olursa olsun kızgın güneşten mümkün olduğu kadarıyla kısa kalınmalıdır. Denizden çıktıktan sonra da mutlaka tatlı suyla duş almalı, tuzu üzerinizde bırakmamalısınız. Bu noktada, deri rahatsızlıklarında aloe vera jelini kullanmak çok etkilidir.Güneş Yanıklarında Aloe Vera Jel
Aloe vera jel özellikle; güneş sonrası yanma hissinin azalmasına, cildin rahatlamasına, yenilenmesine ve nemlenmesine, sinek ve böcek ısırıklarında yatıştırıcı özelliğe sahiptir. Aloe Vera’nın yinelenen uygulamaları kaşıntıyı ve acıyı yatıştırırken; iyileşmeyi hızlandırır ve anında serinleme etkisi yaratır.


Güneş Yanıklarına Karşı Ne Yapılmalıdır?


Bilinmesi gereken diğer bir husus, cildi hassaslaştıran bazı gıdaların olduğudur. Bunlar; sarımsak, domates, portakal suyu, acı baharat ve turşudur. Bu gıdalar; cildinizi hassaslaştırır. Örneğin; egzaması veya sedefi olan kişilerde hem kaşıntıyı arttırır hem de alerjik reaksiyonların tetiklenmesine neden olur.

Mümkün olduğu kadar doğal beslenmeli, hazır gıdalardan tüketilmemelidir. Çünkü, hazır gıda içerisindeki katkı maddeleri bir şekilde ciltte alerjik reaksiyonlarla karşımıza çıkmaktadır.
 
Üst Alt