• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Facebook, Uzun Metinleri Okumaya Üşenenler İçin Asistan Geliştiriyor

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Facebook Uygulama kategorisinde Soner™ tarafından oluşturulan Facebook, Uzun Metinleri Okumaya Üşenenler İçin Asistan Geliştiriyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 263 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Facebook Uygulama
Konu Başlığı Facebook, Uzun Metinleri Okumaya Üşenenler İçin Asistan Geliştiriyor
Konbuyu başlatan Soner™
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Soner™

Soner™

www.zirveforum.net
Ordinaryüs
Katılım
31 Ocak 2022
Mesajlar
2,050
Tepkime puanı
81
Puanları
120
Cinsiyet
vtEvVy
Memleket
54 SAKARYA
Takım
Beşiktaş

İtibar:

Facebook, çalışanlarıyla birlikte gerçekleştirdiği yıl sonu toplantısında teknolojide bir devrime imza atacak iki yeni projesini duyurdu. Projelerden birinde Facebook, uzun metinleri okumaya üşenenler için büyük bir kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Facebook, yeni nesil teknolojiler üzerine yatırımlar yapmaya devam ediyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirmiş olduğu yıl sonu toplantısında, çalışanlarına şirketin sürekli gelişmekte olduğunu ve önemli yeni teknolojik gelişmeler üzerinde çalıştıklarını belirtti.
Bu gelişmeler arasında iki dikkat çeken teknoloji bulunuyor. Bunlardan ilki, uzun makaleleri okumaya gerek kalmadan özet geçen TLDR adında bir yapay zeka asistanı. Diğer teknolojik teknoloji ise insanların düşüncelerini algılayıp bu düşünceleri eyleme dökecek bir sensör olarak karşımıza çıkacak.
Kullanıcılar, uzun makaleleri okumak zorunda kalmayacak
facebook yapay zeka

Buzz Feed tarafından aktarılan bilgilere göre Facebook, yeni yapay zeka asistanıyla insanların uzun metinleri okumaktan kaçındığını gözlemleyerek önemli bir yeniliğe imza atmış olacak. Şirketin geliştirmekte olduğu yapay zeka asistanı, okuması uzun süren metinleri özetleyerek maddeler halinde kullanıcıya sunacak. TLDR adını alacak bu asistan, metinleri kullanıcıya sesli bir şekilde okuyabilme özelliğine de sahip olacak. Kullanıcılar, TLDR sayesinde gönderilere sesli bir şekilde yanıt verebilecek.
Facebook, 2019 yılında CTRL Labs adlı düşünce gücü üzerine faaliyet gösteren şirketi satın almıştı. Şirket, beyinden gelen sinyalleri fiziksel harekete dönüştürecek bir sensör üzerinde çalışmalara başlamış durumda. Facebook’un teknoloji yöneticisi Mike Schroepfer, bu sensörün ileride oyun geliştirmek, sanal bir nesneyi ya da karakteri kontrol etmek gibi amaçlar için kullanılabileceğini ifade etti.
 
Üst Alt