• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

El ve Ayaktaki Egzama Şikayetlerine Karşı Beyaz Dut Kurusu Kürü

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan El ve Ayaktaki Egzama Şikayetlerine Karşı Beyaz Dut Kurusu Kürü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 780 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Alternatif Tıp ve Şifalı Bitkiler
Konu Başlığı El ve Ayaktaki Egzama Şikayetlerine Karşı Beyaz Dut Kurusu Kürü
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

El ve Ayaktaki Egzama Şikayetlerine Karşı Beyaz Dut Kurusu Kürü


Dut toplanır toplanmaz tüketilmesi gereken bir meyvadır. Toplandıktan birkaç saat sonra tadı değişmeye başlar çünkü içeriğinde bulunan bazı etkin maddeler toplandıktan birkaç saat sonra değişime uğrar. El ve ayakta oluşan egzama hastalığına karşı pratikte uygulanabilecek kürlerden birisi "Beyaz Dut kurusu" kürüdür. Burada önemli olan nokta beyaz dut kurusunun yanında kullanılacak bitkileri de doğru uygulamaktır. Ayrıca kullanacağınız dut kurusunun bir yılı geçmemiş olmasına özen gösteriniz. Peki Prof Saraçoğlu'nun dut kurusu kürü nasıl yapılır?BD.jpgBeyaz Dut Kurusu Özellikleri Nelerdir?

● Kanda iltihap düşürücü,
● Egzamaya karşı,
● Anne sütünü artırıcı,
● Şeker hastalarında geç kapanan yaralara karşı yardımcı ve destekleyicidir.Kür Uygulaması (Dıştan Uygulama):
Yarım litre kaynamakta olan klorsuz suyun içerisine bir avuç dolusu beyaz dut kurusu atılır ve altı dakika kısık ateşte ağzı kapalı olarak kaynatmaya devam edilir. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indirilir, el yakmayacak derecede olduğunda egzamalı eller kabın içerisine konulur ve en az on dakika etki ettirilir. Bir saat boyunca eller yıkanmaz. Bir saat sonra eller suyla durulanır. Haftada üç kez, toplamda iki hafta bu uygulama tekrar edilir. Her defasında taze olarak hazırlanması gerekir. Ellerin konulduğu kabın soğumaması gerekir. Su sıcaklığın elleri yakmayacak derecede (ılıktan sıcak) sıcak olmasına dikkat ediniz.

Eğer egzama ayaklarda veya el bileklerindeyse, hazırlanan su kaşık veya kepçe yardımıyla egzamalı bölgenin üzerine on dakika boyunca dökülür. Suyu egzamalı bölgelerin üzerine dökerken, yakmayacak derecede ılıktan daha sıcak olmasına dikkat ediniz. Kabın ılımamasına dikkat ediniz. Gerekirse tekrar ısıtınız.


**Ayrıca bazı besinler egzama şikayetlerini tetiklemektedir. Bu yüzden kür uygulanırken tüketilmemesi gereken besinlere de dikkat ediniz. Örneğin: Domates, Peynir, gibi..


Dikkat:


El ve ayaklarda kullanılan beyaz dut kurusu kürü için kürün kullanımı tek başına yeterli değildir. Beraberinde kullanılacak diğer bitkilerin kullanımı için ilgili danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.DİKKAT:


İlk on gün tamamlandığında iyileşme gözlenmediği takdirde (fark edilmediği takdirde) kür sonlandırılır.

Not:

Hekiminizin verdiği ilaçlar varsa mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız. Öncelikle bilmeniz gereken nokta, kullanacağınız bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığıdır. Bu konuda hekiminizin görüşünü alınız. Hekime gitmeden ve teşhis koydurmadan şikâyetiniz ne olursa olsun, bu bilgilerle kendi kendinizi tedavi etmeyiniz. Buradaki bilgilerin kesinlikle bir hastalığı teşhis amacı yoktur.
 
Üst Alt