Sohbet muhabbet sohbet, sohbet odası
Sohbet, Sohbet Odası Okey Oyna


  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

E-Devlet Engelli Raporu Sorgulaması Nasıl Yapılır

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Engelli Hakları kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan E-Devlet Engelli Raporu Sorgulaması Nasıl Yapılır başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 145 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Engelli Hakları
Konu Başlığı E-Devlet Engelli Raporu Sorgulaması Nasıl Yapılır
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
32
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

E-devlet engelli raporu; engelli olan vatandaşlarımız için oldukça önemli bir belgedir. Bu belge kapsamında; engelli vatandaşlarımız pek çok haktan faydalanabilmektedirler. Örneğin konut sahibi olmak isteyen engelli bir vatandaşımız için de engelli raporu gerekmektedir. Aynı şekilde araç sürme belgesi almak isteyen engelli vatandaş da yine engelli raporu almak durumundadır.

Her bir nedenin farklı oranı vardır. Bazı noktalardaki haklardan yararlanmak için; engel oranı %40’ın altında olmalıdır. Başka türlü haklardan fayda sağlamak isteyen bir engelli vatandaşın da engelinin oranı %40’ı gecik olmalıdır.

Bu türdeki farklı oranları içerisinde barındıran engelli raporları, hemen hemen engellilerle alakalı her alanda alınması gereken belgelerdir. Çünkü bu belgeler, ilgili sağlık kurumu onaylı olup, üzerinde o engelli olan kişiye dair tüm bilgilerin yazılı bulunduğu resmi belgelerdir. Bu resmi belgeler üzerinde değişiklik yapılamaz ve oynanamaz. Eğer değişiklik yapılmak isteniyorsa da bu itiraz dilekçesi ile yine resmi bir yolda olmak zorundadır.

E-devlet engelli raporu sorgulaması da bu kapsamda en çok merak edilen konular arasındadır. Eskilerde bu raporlara ulaşmak ya da raporun içeriği ile alakalı en ufak bir bilgiyi almak bile; saatlerce o kurumun kapısında beklemeyi gerektiriyordu. Ancak dönem ve düzen değiştikçe; sağlık sektörü de bu bağlamda değişti ve sadece sağlık değil devlete dair her türden detaya, e-devlet üzerinde erişim sağlanabilir hale geldi.

E-devlet üzerinden yapılabilen engelli raporu sorgulaması da yine bu uygulamanın sağlamış olduğu faydalardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
Üst Alt