• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

DGS geç başvuruları başladı mı, ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM DGS sınav tarihi)

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Eğitim Haberleri kategorisinde Linux tarafından oluşturulan DGS geç başvuruları başladı mı, ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM DGS sınav tarihi) başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 77 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Eğitim Haberleri
Konu Başlığı DGS geç başvuruları başladı mı, ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM DGS sınav tarihi)
Konbuyu başlatan Linux
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan BuRsK

Linux

Emektar Üye
Web sitesi
www.uguragdas.com.tr
İsim
Uğur
Memleket
75 ARDAHAN
Takım
Galatasaray
Burç
Aslan
Mesleği
Konut Yönetim Müdürü

İtibar:

DGS geç başvuruları başladı mı, ne zaman yapılacak? (2023 ÖSYM DGS sınav tarihi)

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuru tarihleri, 5 Haziran'a kadar sınav başvurusunu yapamayan önlisans mezunları tarafından sorgulanmaya başladı. İki yıllık üniversitesi lisans eğitimlerini, dört yıla tamamlamak isteyen adayların katılım sağlayacağı 2023 DGS sınavının geç başvuru tarihleri açıklandı. Peki, DGS geç başvuruları başladı mı, ne zaman yapılacak?

2023 DGS geç başvuru tarihleri, ÖSYM tarafından belirlenen DGS başvurularını kaçıran adaylar tarafından araştırılıyor. DGS'ye girerek önlisans eğitimlerini lisans eğitimine yükseltmek isteyen adaylar, ÖSYM tarafından yayımlanan 2023 sınav takvimini sorguluyor. İşte ayrıntılar. DGS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2023 DGS geç başvuru tarihleri açıklandı. Buna göre; DGS geç başvuruları 16 Haziran'da sabah saatlerinde başlayıp, akşam saat 23.59'a kadar yapılabilecek.
J_khzmV7ukGky7j_2-ZIfA.jpg

DGS GEÇ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? Dikey Geçiş Sınavı (DGS) geç başvuruları, ÖSYM'nin Aday İşletim Sistemleri (AİS) adresi üzerinden alınacak. Adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ adresine girip, TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme girerek başvurularını yapabilecek. DGS GEÇ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

2023 DGS NE ZAMAN? İki yıllık üniversite eğitimlerini dört yıla tamamlamak isteyen öğrenciler Dikey Geçiş Sınavına katılıyor. Adaylar sınav sonuçlarından elde ettikleri puanlara göre ÖSYM tarafından açılan boş kontenjanlara başvuru yaparak geçiş yapabiliyor. ÖSYM'nin yayımladığı 2023 sınav takvimine göre 2023 DGS sınavı tarihi belli oldu. Buna göre; DGS sınavı bu yıl 16 Temmuz 2023’de yapılacak.

Üst Alt