• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

*/ Dermapen /*

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Yüz Estetiği kategorisinde ZC-WM tarafından oluşturulan *\/ Dermapen \/* başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 525 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Yüz Estetiği
Konu Başlığı *\/ Dermapen \/*
Konbuyu başlatan ZC-WM
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ZC-WM

ZC-WM

Üye
Katılım
24 May 2020
Mesajlar
32
Tepkime puanı
0
Puanları
8

İtibar:

Dermapen hakkında detaylı bilgi almak, dermapen öncesi ve sonrası yapılması gerekenleri öğrenmek, fiyatları ve yapılan yerlerin adreslerine erişmek için yazıyı okumaya devam edin.
Dermapen uygulaması birçok cilt yenileme ve tedavisinde kullanılan çok kapsamlı bir işlemdir. Dermapen cihazı ile yapılan uygulama cildin epidermis tabakasına zarar vermeden cilt derinliklerine etki eden ve son derece güvenilir bir işlemdir. Dermapen cihazının başlığında 25/50mm ve 1cm/2cm aralıklarında mikro iğneler bulunur. Her işlem ve hasta için farklı başlıklar uygulanır. Cihaz çalıştırıldığı anda iğnelerin titreşimiyle birlikte cihaz hastanın yüzünde yuvarlak hareketler ile baskı yaparak gezdirilir. Dermapen uygulaması; sivilce izleri, açık gözenekler ve cilt lekeleri gibi problemlere çözüm olurken aynı zamanda cilt yenileme özelliğine de sahiptir. Dermapen uygulaması yüz ve saça uygulandığı gibi aynı zamanda vücudun her yerine uygulanabilir. Dermapen, uygulandığı alanda kolajen üretimini hızlandırarak cildin yeniden yapılanmasını sağlar. Dermapen uygulaması ile hasarlı dokular yeniden harekete geçer ve kendilerini onarmaya başlarlar. Dermapen şu işlemlerde sıklıkla kullanılır;
 • Cilt yenilemede,
 • Cilt gençleştirme ve kırışıklıkların azaltılmasında,
 • Geniş ve açık gözeneklerin daraltılması ve sıkılaştırılmasında,
 • Akne izlerinin giderilmesinde,
 • Cilt lekelerinin tedavisinde,
 • Cilt çatlaklarının tedavisinde,
 • Saç tedavileri sırasında.
Dermapen işlemi kişinin tedavi protokolüne göre PRP ve Mezoterapi gibi enjeksiyonlarla kombine edilebilir.

Dermapen Nasıl Uygulanır?
 • İşlem öncesi cilt temizlenmelidir.
 • İşlem önce cilde lokal anestezi kremi uygulanır ve beklenir.
 • Tedavi durumuna göre iğne seçimi yapılır.
 • Cihaz başlığı kişiye özel olarak seçilir ve takılır.
 • Cihaz çalıştırılır ve kişinin tedavisine uygun olan serum ile birlikte işlem başlatılır.
 • İğneler cilt üzerinde birçok mikro kanal açar ve serum mikro kanallardan içeriye akmış olur.
Dermapen İşlemi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?
Dermapen işleminde az miktarda ağrı hissedilebilir. Uygulama sonrası ciltte hafif kızarıklık olabilir. Uygulamadan sonra cilde mutlaka güneş koruyucu sürülmelidir ve işlem yapılan hasta güneş koruyucuyu doktor kontrolünde birkaç gün kullanmalıdır. Uygulamadan sonra ciltte aşırı hassasiyet olursa yatıştırıcı kremde uygulanabilir. İşlem tamamlandıktan sonra kişi günlük yaşamına devam edebilir. Dermapen işlemi tedavi durumuna göre senede 1 kez 3-6 seans aralığında uygulanabilir.


Dermapen'in Avantajları Nelerdir?
Dermapen uygulamasından iyileşme süresi kısadır. Dermapen uygulanan bölgedeki tüm dokuları iyileştirir ve yeniler. Azalmış kolajeni çoğaltır. Dermapen işlemi yaz aylarında da uygulanabilir. Yanık veya leke oluşturma riski yoktur. Tüm deri tipleri için uygundur. Açık tenli kişilerde lazer uygulaması sonrası iyileşme süreci daha uzun olacağı için Dermapen uygulamasını tercih edebilirler. Vücudun her yerine uygulanabilen sayılı yöntemlerden bir tanesidir. Dermapen başlıkları tüm bölgeler için özel olarak üretilmiştir. Dermapen uygulamasında herhangi bir mezoterapi ile kombine edilmese bile yine tek başına yenileme ve onarma özelliği yüksektir. Dermapen başlığındaki mikro iğneler uygulanan bölge üzerinde hafif tahribat oluşturur. Bu tahribatı algılayan hücreler hemen harekete geçerler ve o bölgeyi onarmaya başlarlar. Hasarlı bölgede toplanan tüm hücre, kolajen ve büyüme faktörleri hep birlikte çalıştıkları için cilt yenilenme hızlı bir şekilde görülür. Dermapen uygulaması sonrası düzenli olarak kontrollerini gerçekleştirir ise sonuç kalıcı olabilir.

 
Üst Alt