• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Dans Etmeden Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dans Türleri kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Dans Etmeden Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 498 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dans Türleri
Konu Başlığı Dans Etmeden Önce Mutlaka Bilmeniz Gerekenler
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
33
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Salsa Kursu Ankara
Hayatın koşuşturmacasında kendinize gerçekten ne kadar vakit ayırıyorsunuz ?

Arada sırada değil gerçekten programlayarak size ait olan haftada kaç saatiniz var ?

Dans kursuna yazılmak istediğinizi, dans etmek istediğinizi biliyoruz. Dans dersi almak isteyenlerin en büyük sorunu " Ben yeteneksizim, daha evvel hiç dans etmedim, beceremem diyerek kendilerini demotive etmeleridir. Unutmayın!! dünya şampiyonu olmak için, yarışmak için değil kendiniz için dans etmek istiyorsunuz. Hayatın sıkıntılarından, streslerinden, dertlerinden en azından haftada 1 saat, 1,5 saat uzaklaşmak istiyorsunuz ve emin olun düşündüğünüz kadar yeteneksiz de değilsiniz çünkü dans etmek istiyorsunuz. O halde mutlaka dans edersiniz hiç merak etmeyin. Yepyeni bir sosyal ortam, pozitif enerji, strese ve sıkıntılara kısa bir ara ve elbette müziğin ve hareketin üzerinizde yaratacağı keyfi niye ben beceremem, yeteneğim yok diye engelliyorsunuz? En iyisi siz bir tanıtım dersimize gelin kendinizi kendinizin engellemesine izin vermeyin dersten sonra tekrar konuşalım. Eminiz ki pek çok önyargınızı yenmiş olacaksınız. Neredeyse dans dersine gelen tüm öğrencilerimizin ortak bir cümlesini sizlerle paylamak istiyoruz. "Dans etmeye başladım ve hayatım farklılaştı". O zaman sizin de hayatınızı farklılaştırmak için bekliyoruz.
Aslında araştırsak dans dersi almayı düşünmek ile bir dans okuluna ilk telefon açmanız arasında herhalde 3 veya 4 ay geçiyordur. Bir adım daha ileriye gidersek dans okuluna bilgi için telefon açmakla ilk dans dersine gelmeniz arasında da nereden baksanız 1 ay vardır, Ama esas sıkıntılı bölüm dans dersi almaya karar vermekle o ilk telefonu açmaya karar vermek arasında geçen süredir. İnanın bana pek çok öğrencimle yaptığımız konuşmalarda bu sürenin neredeyse 1 yılı bulduğunu çok duydum. Peki neden dans dersi almak istemenize rağmen o ilk kontağı kurmanız bu kadar uzun sürüyor ? ( tabi eğer kurabiliyorsanız çünkü pek çok insan o kontağı hiç kuramıyor bile yine siz şanslısınız)
Bizi dans dersi almak isterken engelleyen etmenler neler?
Yukarıda bunlardan sadece belli başlılarını yazdım, Yeteneksizim, Beceremem gibi... Ama bunların yanında pek çok madde daha var ki bunlar da bizi dans dersi almaktan uzaklaştırıyor.
Bunlardan aklıma gelen bazılarını aşağıda bulabilirsiniz tabii cevapları ile beraber :)
Hiç Vaktim Yok:
Yani haftada 1 gün 1 saat kendiniz için vaktiniz yok öyle mi ? Gelin bu bahaneyi unutalım ikimiz de bunun bahane olduğunu biliyoruz. Elbette ki bunun için vaktiniz var, siz yeter ki isteyin ve hemen şimdi kendi kendinize deyin ki kendim için ayıracak SADECE haftada 1 gün ve 1 saatim var. O zaman neden hemen şimdi bizi aramıyorsunuz. ( Pazartesi değil, Yarın ararım değil hemen şimdi ) saat çok geçse ieltişim formumuzu doldurun yarın biz sizi ararız :)
Bu Yaştan Sonra Dans Edilmez: Neden edilmesin, Dansın, müziğin hayatın yaşı mı olur? Her yaşta her şey yapılabilir ve bence dans etmek de bunların başında gelir, yaşınız kaç olursa olsun. İnanın bana dünya'nın neredeyse her yerini dans için dolaştım pek çok festivale katıldım, pek çok dans okuluna gittim ve 75 - 80 yaşlarında pek çok öğrenci gördüm, Festivallerde dans eden o "gençleri" gördükçe dansın ne kadar güzel bir hobi olduğuna büyük bir keyifle şahit oldum. Sadece bu konu ile ilgili olarak bile sayfalarca şey yazılabilir. Ama şu kadarını söyliyeyim Hobinin yaşı olmaz ne olur kendinize bunu yapmayın kendinizi erkenden yaşlandırmayın gelin dans ettikçe gençleşin, göreceksiniz hayat enerjiniz yükselecek kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.
İşten Çok Yorgun Çıkıyorum:
Ve eve gidip yatınca dinleniyorsunuz öyle mi ? yapılan pek çok araştırmada şu sonuç çıkıyor, yoğun iş temposundan sonra yorulan beyniniz kaslarınıza sinyal gönderiyor ve sanal bir yorgunluk hissi veriyor, halbuki yorulan bedeniniz değil beyniniz ve size enteresan bir bilgi, beyin uyudukça dinlenmiyor! beyniniz her zaman çalışmaya devam ediyor ve daha kötüsü beyninizin çalışma düzenini değiştirmediğinizde eve gelip uyusanız bile o işte çalışmaya devam ediyor ertesi sabah işe tekrar gittiğinizde bu sefer gün içinde yorgunluğunuz artarak devam ediyor akşam tekrar eve geliyorsunuz ( yorgun olarak) ve bu süreç bu şekilde devam edip gidiyor. (Bir doktor değilim ama bu kadarını biliyorum inanın bana) Bu durumda ne yapmanız lazım peki ? Beyninizin düşünme mekanızmasını değiştirmeniz, beyninizi farklı bir konsantrasyona sokmanız, algı yönünü değiştirmeniz gerekiyor. İşte tam bu aşamada dansa geliyorsunuz ve biz 1 saat boyunca beyninizi bambaşka bir yöne çeviriyoruz o 1 saatte düşündüğünüz tek şey ne taraftan döneceğim, hangi figürü yapacağım, ne zaman elimi kaldıracağım oluyor, işte byninizin algı yönünü değiştirdik.. Hiç başınıza geldi mi işten yorgun argın çıkıp hiç bir yere gitmek istemezken arkadaşınız veya eşiniz sizi kolunuzdan sürükleyerek bir yere götürüyor ve bir zaman sonra yorgunluğunuzun ciddi anlamda gittiğini görüyorsunuz... İşte o gittiğiniz yer dans okulu. Hadi bakalım hemen yarın işten sonra Angora Dans Stüdyosuna bir uğruyorsunuz ve yorgunluktan eser kalmıyor.. Bilimsel konuşuyorum burada en nihayetinde :)
Çok Kiloluyum:
Dünya'da ve Türkiye'de kilolu olup da öyle güzel dans edenler var ki görseniz şaşarsınız hatta bunlardan bir tanesi benim kendi kardeşim 140 kiloyken Türkiye Şampiyonu oldu. Ve bir şey daha kilo vermek için Danstan daha güzel bir spor var mı. Yine yapılan araştırmalar 1,5 saatlik Salsa dansının ortalama 450 - 500 kalori harcattığını söylüyor... O zaman gelin siz madem kilolusunuz kendinize bir dans programı yapın ilk 5 kilonuzu ben garanti ediyorum gerisi sizin dansınıza kalmış..Ne kadar çok dans o kadar az kilo :)
Bu yukarıda yazanlar en çok kullandığımız bahaneler bunlara daha pek çoklarını ekleyebiliriz. Ama kendimize gelin şunu itiraf edelim CESARET EDEMİYORUM, çünkü dans okulunda kimler var bilmiyorum,, oraya gidenler süper dans ediyordur, gençlerdir,yakışıklılardır,zayıflardır ve ben onların arasına girersem rezil olurum ,
Değerli öğrencim, şimdi izin ver seninle samimi bir şey paylaşayım, Angora Dans Stüdyosunda en yaşlı benimdir her halde, üstelik göbeğim de var, Hatta benim yetiştirdiğim pek çok öğrencim benden çok daha iyi dans ediyor artık yani sen ve ben pek farklı değiliz, sadece ben biraz daha uzun zamandır dansın içindeyim ve bunu meslek olarak yapıyorum. Ve sana şu kadarını söyliyeyim hiç cesaretini kırma eğer dansı hayatına hobi olarak sokmak istersen seninle tüm birkimimi paylaşmaya hazırım, cesaretini topla ve Angora'nın kapısından bir kere adım at sonra beraber çok keyifli bir yolculuğa çıkacağız,
 
Üst Alt