• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Daha İyi Bir Dünya İçin Çabalayan 8 Yardımsever Ünlü

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Hayatın İçinden Herşey kategorisinde Birisi tarafından oluşturulan Daha İyi Bir Dünya İçin Çabalayan 8 Yardımsever Ünlü başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 119 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Hayatın İçinden Herşey
Konu Başlığı Daha İyi Bir Dünya İçin Çabalayan 8 Yardımsever Ünlü
Konbuyu başlatan Birisi
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Birisi

Birisi

Üye
Katılım
11 Şub 2022
Mesajlar
17
Tepkime puanı
4
Puanları
3

İtibar:

Dünyaca ünlü bir isim olmak ve milyonlarca dolar kazanmak, çevredeki sorunların görmezden gelineceği anlamına gelmiyor. Günümüzde dünyaca ünlü pek çok isim, hayır kurumlarına önemli bağışlar yapıyor, hatta boş vakitlerini gönüllülük faaliyetlerine ayırıyor. Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için çabalayan dünyaca ünlü isimleri sizler için araştırdık. Yer aldıkları organizasyonlar aracılığıyla yardıma ihtiyacı olanlara dokunan bu ünlü isimlere bayılmamak elde değil! 😍 İşte Keanu Reeves’den Angelina Jolie’ye, daha iyi bir dünya için çabalayan 8 yardımsever ünlü…

Keanu Reeves​

1-9.jpeg

Keanu Reeves ile tanışan insanlar kendisini öve öve bitiremiyor. Zira oyuncu kazancının büyük bir kısmını kanser araştırmalarına bağışlıyor. Ek olarak ünlü oyuncunun 2009 yılında kurduğu, kanser araştırmalarına fon sağlayan bir vakfı var. Ancak bu vakfın adına isminin eklenmesini istemiyor.


Angelina Jolie​

2-9.jpeg

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için pek çok adım atan güzel oyuncu, özellikle kadınlarla ilgili çalışmalarda yer alıyor. Hatta son yıllarda arıcılık yapan kadınlarla ilgili bir projede çalıştı. Bu projeyle hem arılar kurtarılacak hem de kadınlara istihdam sağlanacak. 😍

Alicia Keys​

3-8.jpeg

Alicia Keys, HIV ve AIDS’ten etkilenen çocukların tedavisine destek olan Keep a Child Alive adlı organizasyonun kurucu ortağı. Bu organizasyon sayesinde çocukların mutlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerine yardımcı oluyorlar.


Elton John​

yardımsever

Ünlü şarkıcı, 2030 yılına dek AIDS krizini kontrol altına almayı hedefleyen bir vakfa sahip. 1992 yılında kurulan Elton John AIDS Vakfı, bu alanda çalışan önemli kuruluşlardan biri. Ek olarak John, 2021 yılında yukarıda gördüğünüz nişana layık görüldü. Bu özel nişan, yardımseverlikleri ve kariyerindeki başarısından dolayı verildi.

Viola Davis​

yardımsever

2 büyük organizasyonda yer alan ünlü isim, çocukların sağlıklı ve yeterli beslenebilmesi için çabalıyor. Yoksul bir çocukluk geçiren Davis, hiçbir çocuğun aç kalmaması gerektiğini düşünüyor. Bir sonraki yemeğini ne zaman yiyeceğini bilmemenin korkutucu bir şey olduğunu söyleyen Davis, hiçbir ailenin bu hissi yaşamasını istemiyor.


Dolly Parton​

yardımsever

1988 yılında Dollywood Vakfı’nı kuran Parton, bu vakıfla lise öğrencilerine burs desteği veriyordu. Başlangıçta yalnızca Amerika’da faaliyet gösteren Dollywood, yıllar içerisinde İngiltere, Kanada ve Avustralya’ya yayıldı. Günümüzde de büyümeye devam eden vakıf, insanların yaşam kalitesini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Constance Wu​

yardımsever

Her türlü adaletsizliğe karşı kararlı bir şekilde savaşan Wu, mültecileri ve göçmenleri destekleyen çeşitli kuruluşlarda yer alıyor. Göç eden kişilere hak ettikleri güvenli ortamı yaratabilmek için elinden geleni yapıyor.


Eva Longoria​

yardımsever

Eva Longoria, özel ihtiyaçları olan bir ablaya sahip. Ablasının bu yolculuğunun kendisine ilham verdiğini söyleyen ünlü oyuncu, ablası gibi kişilerin hayatını iyileştirmek için elinden geleni yapıyor. Hatta bu amaçla 2 bin kişilik büyük bir organizasyon dahi kurmuş!
 
  • Beğen
Tepkiler: Aze
Üst Alt