• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamaları

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Güncel Haber kategorisinde sessizadam tarafından oluşturulan Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamaları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 130 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Güncel Haber
Konu Başlığı Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamaları
Konbuyu başlatan sessizadam
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan sessizadam

sessizadam

Üye
Katılım
21 Ocak 2023
Mesajlar
327
Tepkime puanı
27
Puanları
28

İtibar:

Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası soruları cevapladı ?
Cumhurbaşkanı Erdoğan soruları cevapladı ?

14 MAYIS SEÇİM İÇİN EN UYGUN TARİH'​

Siyaset kurumu olarak milletin taleplerini karşılamanın yanı sıra millî iradenin en yüksek katılımla, en ideal şartlarda tecellisini sağlamakla sorumluyuz. Bu anlayışla yaptığımız değerlendirmeler sonucunda 14 Mayıs 2023’ün seçim için en uygun tarih olduğunu düşünüyoruz.

Bu tarih güncellemesini anayasamıza göre beşte üç çoğunlukla Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Mecliste gereken çoğunluğun sağlanamaması halinde Cumhurbaşkanı olarak biz, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılabilmesini temin edecek bir takvimle kararımızı alıp süreci başlatacağız.

cumhurbaskani erdogan

'HALA ÇÖZMEMİZ GEREKEN SIKINTILARIMIZ VAR'​

Siyasetimiz bizi de rahatsız eden tartışmalara rağmen geçmişle mukayese edilemeyecek olgunluk seviyesine ulaştı. Ekonomimiz küresel emperyalistlerin operasyonlarına rağmen, yatırımı, ihracatıyla dünyanın takdirini kazanan bir yere geldi. Altyapımız her alanda vizyonlarımızı destekleyecek etkinliğe kavuştu. Diplomasimiz dünyada yaşanan her türlü gerilimi barış zemininde yürütecek bir itibara sahip oldu. Hala çözmemiz gereken sıkıntılarımız var. Hamd olsun potansiyelimiz ve imkanlarımız hepsinin üstesinden gelmeye yeterlidir.

'MEDENİ OLMAK BUDUR'​

Biz Boğaz'ın altından metroyu geçirdiğimiz zaman kimin aklı eriyordu? Bunu biz başardık. Avrasya Tüneli'ni yine Boğaz'ın altından geçirdiğimizde 'Olmaz' dediler, oldu. Sizin geçmişinizden bu yana kaç tane köprü yaptınız? Biz Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Osmangazi Köprüsü'nü yaptık. 18 Mart Çanakkale Köprüsü bir finaldir. Dünyada ilk 3 içerisinde yer alan bir köprü. Medeni olmak budur. Modern olmak budur. AK Parti iktidarı bunları başardı. Belki onlar bu köprülerden de geçmiyorlardır.

YAPILANDIRMA MÜJDESİ​

Vergi daireleri, gümrük müdürlükleri, SGK, belediyeler, il özel idareleri gibi kurumlarımızın kamu alacaklarını yeniden yapılandıran bir kanun teklifi hazırlıyoruz. Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin vergi ve prim yükleri başta olmak üzere borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkanı getiriyoruz.

Yüksek öğretim kredi borçlarının artışına son verdik. Geçmişte endeksle oluşmuş borçları silmiştik. Bu düzenlemeyle endeks dışındaki borcun da yeniden yapılandırarak taksitle ödenmesini mümkün hale getiriyoruz.

TRAFİK CEZA PUANLARI SİLİNİYOR​

Ülkemizin kara yolu altyapısını bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari kara yolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi. Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz. Yaklaşık 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilmesiyle ilgili sürecin hayırlı olmasını diliyorum.

kaynak:mynet
 
Üst Alt