Sohbet muhabbet sohbet
Sohbet Okey Oyna


  • Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Çiçek Sulama

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Çiçek Yetiştirme kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Çiçek Sulama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 171 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Çiçek Yetiştirme
Konu Başlığı Çiçek Sulama
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
33
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Sulama
Tüm yaşamın kaynağı olarak kabul edilen su, çiçekler içinde haliyle oldukça önemli. Özellikle çiçeklerin narin yapıları göz önüne alındığı zaman sulamanın önemi daha fazla ortaya çıkıyor. Ancak tüm bu narinliğe rağmen insanların çiçek bakımı konusunda en fazla yaptığı hata yine sulama kısmında oluyor. Bol su vermenin bitkiye iyi geleceğini ve onun çabuk gelişeceğine yönelik olan inancın sonu genel olarak çiçeğin çürümesi ile son buluyor.

Elbette sulama konusu yetiştirilmek istenen çiçeğe göre farklılık gösteriyor. Kimi çiçek gün içerisinde birden fazla su isterken kimi çiçek de sulama bile istemiyor. Fakat her çiçekte ortak olan bir şey var ki o da dozaj. Çiçek sularken litrelerce suyu boca etmek yerine çiçeğin bulunduğu saksı, çiçeğin boyutu gibi etmenleri göz önünde bulundurup sulama yapmak çok daha mantıklı bir tercih olacak.

Evde Çiçek Bakımı


Son olarak çiçeğin ne zaman sulanması gerektiği konusunda kararsız kalıyorsanız bunu anlamak için elinizle toprağı kontrol etmeniz yeterli olacak. Eğer toprak kuru ise rahatlıkla su verebilirsiniz ancak hafif nemli bir yapıda ise bu durum su vermenize gerek yok anlamını taşır.
 
Üst Alt