• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Haber Ceset parçası satan cenaze evi sahibine 20 yıl hapis

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Dünyadan Haberler kategorisinde x tarafından oluşturulan Ceset parçası satan cenaze evi sahibine 20 yıl hapis başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 32 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Dünyadan Haberler
Konu Başlığı Ceset parçası satan cenaze evi sahibine 20 yıl hapis
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
335
Tepkime puanı
30
Puanları
28

İtibar:

Colorado'da bir cenaze evi sahibi, 560 cesedi parçalara ayırarak ve vücut parçalarını cerrahi eğitim şirketlerine izinsiz satarak ölülerin yakınlarını dolandırmaktan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

MwTgh5s_MUWXzlsg-7_FmA.jpg


ABD'de 46 yaşındaki Megan Hess, ilginç bir dolandıcılık suçuna imza attı.

Temmuz ayında suçunu itiraf eden Hess, Colorado'da bir cenaze evi olan Sunset Mesa'yı ve vücut parçaları kuruluşu olan Donor Services'i işletiyordu.

Hess'in 69 yaşındaki annesi Shirley Koch da dolandırıcılıktan suçunu kabul etti ve 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme kayıtlarına göre Koch'un ana rolü cesetleri parçalamaktı.


SAHTE BAĞIŞ FORMLARI KULLANILDI

Savcı Tim Neff bir mahkeme dosyasında, "Hess ve Koch, cenaze evlerini zaman zaman sahte ve sahte bağış formları kullanarak cesetleri ve vücut parçalarını çalmak için kullandılar. Hess ve Koch'un davranışları, aileler ve yakın akrabalar için büyük bir duygusal acıya neden oldu." dedi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde kalp, böbrek ve tendon gibi organları nakil için satmak yasa dışı ve sadece bağışlanmalarına izin veriliyor.

Ancak baş, kol ve omurga gibi vücut uzuvlarının araştırma veya eğitimde kullanılmak üzere satılması federal yasa tarafından düzenlenmedi.

Savcılar, Hess'in ölü yakma hakkında yalan söyleyerek, cesetleri parçalayarak ve onları izinsiz satarak merhumun akrabalarını dolandırdığını ve suç işlediğini söyledi.

Savcılar, Hess'ten kollar, bacaklar, kafalar ve gövdeler satın alan cerrahi eğitim şirketleri ve diğer firmaların bunların hileli bir şekilde elde edildiğini bilmediklerini açıkladı.

 
Üst Alt