• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Guncel Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde x tarafından oluşturulan Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı! başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 59 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

Üye
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
30
Puanları
28

İtibar:

Apple tersine şarj patenti aldı. Alınan bu patentte pek çok detay Apple kullanıcılarının dikkatini çekmiş durumda. Gelin bu patenti detaylıca irdeleyelim.

Beklenen Oldu: Apple, Tersine Şarj Patenti Aldı!


Aslına bakarsak tersine şarj olayı şaşırılacak bir durum değil. Çünkü son zamanlarda birçok telefonda görülmeye başlandı. Bazı akıllı telefonlar, tersine şarj özelliğini müşterilerine sunuyor. Bu özellik ile beraber iki telefon, arka arkaya geldiğinde şarj işlemi başlıyor. Bunun yanı sıra şarj cihazı üzerinden de tersine şarj sağlanıyor. Apple’ın cihazlarında ise böyle bir özelliğe yer verilmemişti. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre tersine şarj teknolojisi için patent görüldü.

Apple artık tersine şarj patentine sahip​

Bundan yıllar önce Apple’ın tersine şarj teknolojisi ile ilgili haberler gündeme oturmuştu. Buna göre Apple, patent için FCC’ye başvuruda bulunacaktı. Bununla ilgili Apple’dan doğrulanacak bir duyuru gelmedi. Şimdi ise ortaya çıkan bir haberde Apple’ın aldığı patente yer verilmekte.
post_1672826896_38202642957198.jpg

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi kayıtlarında yeni bir patent görüldü. Kayıtlarda yer alan patent, Apple’a ait. Bu patentte tersine şarj imkanı için bazı bilgiler ve görseller bulunuyor. Firma, tersine şarj işleminin nasıl olacağını açıklıyor. Yer alan bilgilerde dikkat çekici detaylardan birisi manyetik bir bileşen olacağı. Bu bileşen, ürünün arka kısmına yerleştirilecek. Bu sayede cihazı şarj etmek mümkün olacak.
Bu özelliğin iki cihaz arasında olmayacağı da tahmin edilmekte. Apple tersine şarj özelliği için ayrı bir aygıt geliştirebilir. Bu aygıt üzerinden kablosuz bir şekilde şarj imkanlı hale gelebilir. Özelliğin aynı zamanda iPhone’la beraber iPad ve AirPods için de geliştirileceği düşünülüyor. Yeniliğin iPhone 15 ile beraber gelmesi beklenen bir diğer olay. Bildiğiniz üzere Apple, genel olarak Eylül ayında lansman düzenliyor. Tahminlere göre Eylül ayı ile beraber yenilik duyurulacak.


 
Üst Alt