• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Astronot balığı Bakımı

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Akvaryum Dünyası kategorisinde Very_SweeT tarafından oluşturulan Astronot balığı Bakımı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 751 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Akvaryum Dünyası
Konu Başlığı Astronot balığı Bakımı
Konbuyu başlatan Very_SweeT
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Very_SweeT

Very_SweeT

Kardelen Çınar
Üye
Katılım
29 Ağu 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
57
Puanları
48
Yaş
34
Konum
İstanbul/izmir
Burç
Akrep
Mesleği
Sağlık Yönetimi/ Yönetici

İtibar:

Astronot balığı
8- Astronot balığı

Oscar balığı olarak da bilinen Astronot balığı genel kanı olarak akvaryumda yaşayabilecek en akıllı balık türlerinden birisidir. Astronot balıkları grup olarak değil, bireysel olarak yaşarlar. Diğer türlerle iyi ilişkiler kuramadıklarından dolayı, sadece kendi türünden balıkların bulunduğu akvaryumda yaşamaları daha uygundur.

Etçil bir tür olan Astronot balıkları, diğer balık türlerine nazaran oldukça fazla atık üretir. Bu nedenle akvaryumun sıkça temizlenmesi gerekmektedir.

Astronot balığının tercih edilme sebeplerinde en başta geleni elle beslenebilen nadir türlerden biri olmasıdır. Parmaklarınızın arasında ona uzattığınız yemi yiyebilir. Bu nedenle sahipleri ile duygusal bir bağ kurabilirler.

Oldukça büyük olan vücuduyla diğer akvaryum balıklarına nazaran dev sayılabilen Astronot balığı siyah, gri veya beyaz renklerde olabilir. Pullarının üstünde genellikle turuncu benekler vardır. Harika bir akvaryum balığı olan Astronot balığı, ellerinizle besleyebileceğiniz harika bir arkadaştır.
 
Üst Alt