• Konu İçeriğini Görebilmek İçin Lütfen Üye Olun. Aksi Takdirde İçeriği Göremezsiniz.

Mobil Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?

[ZF] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Apple İPhone - IOS kategorisinde x tarafından oluşturulan Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 101 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 1 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Apple İPhone - IOS
Konu Başlığı Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?
Konbuyu başlatan x
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan x

x

ZF Teknik Sorumlu
Teknik Admin
Katılım
30 Ara 2022
Mesajlar
341
Tepkime puanı
31
Puanları
28

İtibar:

Apple 2023 yol haritası sızdırıldı. Henüz resmî olmasa da dikkat çeken birçok detay göze çarpıyor. Bunlardan birisi sanal gerçeklik gözlüğü.

Apple 2023 Yol Haritası Paylaşıldı: Apple Bu Yıl Neler Yapacak?


Apple’ın yeni yıl planları henüz belli değil. Buna rağmen bazı tahminler yapılabilir. Bu yıl Apple’ın mevcut serilere ek olarak yeni ürünler tanıtması bekleniyor. Bu ürünlerden birisi sanal gerçeklik gözlüğü olarak yer almakta. Diğer ürünler ise genel olarak mevcut serilerin geliştirilmiş versiyonları olarak bulunuyor.

Apple 2023 için yol haritası nasıl olacak? Uzmanlar açıkladı!​

Apple markasının 2023 yılında sunması beklenen donanımlardan birisi M3 çipi. Firma, şu ana kadar M1 ve M2 işlemcilerini geliştirdi. Şimdi ise M3 işlemcisi bekleniyor. Bu işlemci ile beraber Apple ürünleri performansına güç katacak. M3 işlemcisinin hangi tarihte hangi ürünlerle geleceği henüz bilinmiyor fakat tahminler mevcut. Bundan dolayı alt başlıklara bu çipi eklemeyeceğimiz için buraya yazmış olduk. İşte yılın her çeyreği geliştirilmesi muhtemel ürünler.

Yılın ilk zamanları​

Yılın ilk çeyreğinde gelmesi beklenen ürünlerden birisi MacBook Pro modelleri olarak açıklanıyor. Firma, 14 ve 16 inç MacBook Pro’lara yer verebilir. Bu modellerin M2 Pro ve M2 Max işlemcilerine yer vereceği söyleniyor.
Bir diğer ürün ise mini LED panele sahip olacak 27 inç monitör. Monitör, sunduğu etkili özelliklerle profesyonellere hitap edecek. Bir diğer ürünün ise Mac Mini olması beklenmekte. Mac Mini’nin M2 ve M2 Pro çipi ile gelmesi bekleniyor.
Mac Pro ürününün de ilk çeyrekte çıkması beklenen bir diğer şey. Cihaz için beklenen işlemci ise M2 Ultra olarak yer alıyor. Buna ek olarak HomePod ürününün de çıkması tahminler arasında yer alıyor. HomePod, Apple’ın akıllı olarak ürettiği bir hoparlör.
post_1673342456_97056394991518.jpg

 • 14 ve 16 inç MacBook Pro (M2 Pro ve M2 Max)
 • 27 inç mini LED panelli monitör
 • Mac Mini (M2 ve M2 Pro)
 • Mac Pro (M2 Ultra)
 • HomePod

İkinci çeyreğe girerken​

Apple, ikinci çeyrekte aktif bir duruş sergilemeyebilir. Bu çeyrekte sakin kalması beklenen Apple’ın MacBook Air tanıtacağı söyleniyor. MacBook Air’in 15,5 inç ekrana sahip olacağı belirtilmekte. Ayrıca ürünün M2 ve M2 Pro’ya yer vereceği konuşuluyor. Bu ürünün dışında farklı bir üründen söz edilmiyor.
 • 15,5 inç MacBook Air (M2 ve M2 Pro)

Üçüncü çeyrek projeleri​

Üçüncü çeyrek, Apple için oldukça hareketli geçecek. Bu tarihlerde tanıtılması beklenen ürünlerden birisi iPhone 15 serisi. iPhone 15 ile beraber adlandırma değişikliği de gündeme oturabilir. Ayrıca yeni nesil cihazlarda M3 işlemciye dahi yer verilebilir. Bu telefonlarla ilgili beklenen bir diğer şey güçlü kamera özellikleri olmakta.
Yıllardır beklenen bir ürün olan sanal gerçeklik gözlüğü, bu yıl tanıtılabilir. Apple, en iyi projeyi ortaya koymak için bir işi gizli bir şekilde yapar. Ayrıca bu iş ile ilgili bilgiler paylaşmaz. Bu bilgilerin yanı sıra firma, sanal gerçeklik gözlüğünün sorunsuz olmasını istiyor. Bundan dolayı uzun süredir geliştirme aşamasında bu projeyi sürdürüyor. Artık o an gelmiş olabilir.
Apple 2023 yol haritası içerisinde ikinci nesil AirPods Max da bulunuyor. Kablosuz kulaklık olan AirPods, yeni nesil ile beraber kullanıcıları sevindirecek. Bir diğer ürün ise Apple Watch Series 9 olarak açıklandı. Akıllı saatte devrim gerçekleştirmek isteyen şirket, bu nesilde de farklı olanaklarla bulunacak.
 • iPhone 15 serisi
 • Sanal gerçeklik gözlüğü
 • 2. nesil AirPods Max
 • Apple Watch Series 9
post_1673342459_5005411705818.jpg

Dördüncü çeyrek​

Yılın son çeyreğinde ciddi yenilikler bekleniyor. Bu yeniliklerden birisi M3 çipleri. Belki daha erken belki daha geç çıkacak. Buna rağmen M3 işlemcilerin yıl sonunda çıkma ihtimali ağırlıklı olarak konuşuluyor. Bu çeyrekte özellikle M3 çipli iMac ürününün çıkması beklenmekte. Bir diğer beklenen ürün ise mini LED ekrana sahip olan iMac Pro. Bu donanımda ise M3 Pro veya M3 Max’e yer verilebilir. Ayrıca 7. nesil iPad Mini’nin de çıkacağı söylenmekte.
 • iMac (M3)
 • Mini LED ekranlı iMac Pro (M3 Pro veya M3 Max)
 • 7. nesil iPad mini

 
Üst Alt